Kadetkinje u finišu ispustile pobedu protiv Češke na putu do EP u Litvaniji – 1:1(0:0)

23.03.2018.

STRELCI: 0:1 Plavšić 59, 1:1 Vorkapić (autogol) 79. Stadion: Peruc. Gledalaca: oko 200. Sudija: Linda Šmid (Švajcarska). Žuti kartoni: Mašutkova (Češka).
ČEŠKA: Pučova, Sontagova, Sovakova (od 68. Ilešova), Fojtikova (od 63. Marčinkova), Pojčmanova, Mašutkova, Jelinkova, Ajazi, Šubrtova, Dvorakova, Novotna.
SRBIJA: J. Petrović, Marjanović, Krstić, Vorkapić, Vulikić, Barjaktarović (od 66. Denda), Plavšić, Bulatović (od 68. Kovačević), Gajdobranski, Batinić (od 44.Stupar), E.Petrović.Selektor Dragiša Zečević.

Bila bi to važna tri boda ženske kadetske reprezentacije Srbije u prvom kolu elit runde kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo u Litvaniji (9 – 21. maj), ali naše devojke su u sam smiraj meča sa Češkom ispustile već viđenu pobedu.
Srbija je do prednosti došla u pravom trenutku, igrao se 59. minut kada je Nikolina Plavšić donela željeno vođstvo. I tada se činilo da ćemo uspeti da dovedemo utakmicu u mirnu završnicu, ali dok se čekao poslednji zvižduk Švajcarkinje Linde Šmid, igračica koja je ušla u igru u nastavku, Ileševa, donela je svojoj selekciji izjednačenje.
U drugom meču naše grupe Italijanke su savladale domaćina Mađarsku 2:0(0:0). U narednom kolu 26. marta kada se sastaju Srbija – Italija možda i padne odluka o putniku na Evropsko prvenstvo, a tri dana kasnije naše devojke se sastaju sa Mađarskom.

DRAGIŠA ZEČEVIĆ: PONOSAN NA DEVOJKE
-Odlična utakmica, puna ritma, velike borbe. Čehinje su bile favorit pre meča, jer su fizički nadmoćnija ekipa i nama, posle svega, ostaje žal što nismo trijumfovali, jer smo nesrećno primili taj gol u praktično poslednjem minutu utakmice. Ponosan sam na naše devojke, odigrale su dobru utakmicu. Zaslužili smo na kraju da pobedimo, imali smo nekoliko odličnih prilika da zatvorimo utakmicu, ali nedostajalo je i malo sreće. Idemo dalje, ostale su još dve utakmice, prvo Italija, selekcija koja fizički nije toliko snažna, a zatim i Mađarska.Hteo bih još jednom da pohvalim devojke, dale su svoj maksimum, imale problema i sa grčevima, ali nisu odustajale. Sada je važno da se regenerišemo, pre svega psihički podignemo i damo maksimum i u naredne dve utakmice – rekao je posle meča selektor Dragiša Zečević.