FUTSAL A | DOBAR REMI SA ITALIJOM U RABATU, SLEDI DUEL SA MAROKOM

04.02.2024.

Futsal reprezentacija Srbije boravi u Rabatu, gde je veoma korektno odradila prvi od dva prijateljska meča. Izabranici selektora Dejana Majesa odigrali su dosta dobar meč sa Italijom – 3:3 (0:3) u kome su pokazali zavidan kvalitet, ali pre svega jak karakter, jer su posle prvog dela igre imali promašen penal i tri gola minusa, a onda u nastavku uspeli da naprave pravi mali podvig i ostanu neporaženi. Selektor Majes pružio je priliku svim igračima, izostao je samo Lazar Živanović, a priliku da brani drugo poluvreme imao je Slobodan Tomić. U utorak, 6. februara Srbiju očekuje nova zahtevna provera, rival je domaćin, jaka selekcija Maroka.

STRELCI: 0:1 Kasetes 11, 0:2 Arila 12, 0:3 Donin 20, 1:3 Rakić 23, 2:3 Petrov 28. 3:3 D. Tomić 30. Dvorana u Rabatu.

SRBIJA: Vulić, Petrov, Rajković, D. Tomić, A. Tomić. S. Tomić, Marinković, Redžović, Vasić, Spasić, Rakić, Janjić, Milosavljević, Živanović.

ITALIJA: Pjetranđelo, Farias, Merlim da Silva, Donin, Arilo. Belobuono, Gatareli, Mota Rođigues, Katrupi Dijan, Molaro, Kasetes, Isgro, Liberti, Poda, Fareti.