FIFA FUTSAL SVETSKI KUP | IRAN SREĆNIJI, ORLOVI ZASLUŽILI VIŠE (VIDEO)

14.09.2021.

Futsal reprezentacija Srbije poražena je u prvom kolu Prvenstva sveta u Litvaniji od selekcije Irana – 2:3 (1:2). Orlovi su po svemu prikazanom zaslužili daleko više, ali utisak je da je Iran bio i srećniji i spretniji. Orlovi su propustili veliki broj dobrih prilika, a s druge strane Iran je neočekivano lako u uvodnim minutima meča stekao prednost koju je do kraja sačuvao.

STRELCI: 0:1 Ahmadi 4, 0:2 Fakim 4, 1:2 Stojković 18, 1:3 Rafiepur 35, 2:3 Tomić 37. Dvorana u Viljnusu. Crveni karton: Ahmadi 10:15, Rajčević 40.

SRBIJA: Aksentijević, Tomić, Lazarević, Rakić, Rajčević. Vulić, Aleksić, Kocić, Milosavljević, Popović, Ramić, Pršić, Petrov, Stojković, Radovanović, Josimović

IRAN: Samimi, Ahmadi, Hasanzade, Oladgobad, Havid. S. Mohamadi, Esmaelpur, Rafiepur, Sangsefidi, Ahmad Abasi, Tajebi, Fakim, Šahari, Tavkoli, Nematian, B.Mohamadi

Iran je bolje ušao u meč, čini se malo agresivnije, a posle samo četiri minuta igre, selekcija koja je na minulom Prvenstvu sveta bila trećeplasirana, stekla je dva velika gola prednosti. Prvo je Ahmadi, možda i najbolji igrač Irana (u 11. minutu posle drugog žutog kartona isključen iz igre) doveo svoju selekciju u vođstvo, a onda posle nekoliko trenutaka Fakim je duplirao prednost. Trebalo je vremena da se vratimo u igru iz tog početnog šoka i brzo smo ličili na selekciju koja pripada svetskom kremu futsala. Ređale su se prilike, ali na golu Irana blistao je Samimi. Pokušavali su Rajčević, Lazarević, Pršić…čekao se gol koji bi nam definitivno vratio nadu u konačan epilog. I dva minuta pre kraja Stojković je postigao lep gol, u pravom trenutku.

U nastavku smo bili bolji rival, imao je i Iran prilika, ali mnogo, mnogo više uzbuđenja bilo je pred mrežom Samimija. Brojali smo prilike, ređale su se kao na traci, ali golman Irana je bio daleko najbolji akter na terenu. Utisak je da smo po svemu prikazanom zaslužili izjednačenje, bilo smo bolji rival, sada mnogo hrabriji, otresitiji, konkretniji. Nedostajao je ipak gol koji bi sliku na terenu definitivno učinio realnom. Neverovatno šta je sve Samimi uspeo da odbrani, dešavalo se da u jednom napadu ima po dve-tri intervencije na granici (ne)mogućeg. I onda kada se očekivalo da ćemo ipak krunisati dobru igru, usledio je kontra-napad Irana i treći gol u mreži Aksentijevića. Da li je kraj? Nije. Za to se pobrinuo sjajni Tomić, lepom realizacijom posle solo akcije. Ostalo je još tri minuta nade. Sada je Kocić bio „golman“ i igrač u polju, umesto Aksentijevića. Pravda je ipak izostala. Poraženi smo na startu šampionata od dobre, ali ne i bolje selekcije.

Srbija u 17.septembra igra drugi meč na Prvenstvu sveta, rival je aktuelni prvak sveta Argentina. Tri dana kasnije protivnik je reprezentacija SAD. U nokaut fazu plasiraće se po dve najbolje selekcije iz svake grupe i četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.