AMATERSKA REPREZENTACIJA BEOGRADA OSVOJILA JE SREBRO NA UEFA REGIONALNOM KUPU U ŠPANIJI

20.06.2023.

Amaterska reprezentacija FS Beograda osvojila je srebro na UEFA Regionalnom kupu u Španiji, pandanu evropskog prvenstva za amaterske reprezentacije organizovanom od strane evropske kuće fudbala.

Prethodni najveći uspeh ostvaren je u Portugalu 2011. godine kada je takođe selekcija FS Beograda osvojila bronzanu medalju. UEFA Regionalni kup organizuje se od 1999. godine. U ovogodišnjem izdanju takmičenja reprezentacija Beograda sjajnim igrama u grupnoj fazi plasirala se u finale, gde je selekcija Galicije bila bolja rezultatom 3:1 pred 4.500 domaćih navijača.

Za ponos ostaje podatak da je naša reprezentacija bila najmlađa ekipa na završnom turniru i da je srebro iz Galicije najveći uspeh amaterskog reprezentativnog fudbala Srbije. Neka ovaj uspeh ostane kao motiv narednim generacijama da naredni uspeh bude još veći i da Srbija dočeka zlato sa evropske smotre amaterskih reprezentacija.

Ekipa koja nas je obradovala srebrom i koja je svaku utakmicu počinjala i završavala pokličom “Za koga? Za Srbiju!” je: Aleksandar Bojović, Filip Novaković, Dejan Vukić, Ognjen Marinković, Marko Maksimović, Mladen Miljković, Aleksa Rašković, Miljan Tošković, Uroš Pavlović, Miloš Šarić, Nemanja Vuković, Milan Kolarević, Danijel Avramović, Dimitrije Filipović, Željko Krstović, Alen Bajrami, Marko Gavrilović, Boris Janković, Marko Ognjanović i Dimitrije Gavrilović. Stručni štab su činili Goran Janković, selektor, Miloš Mirković, šef delegacije, generalni sekretar FSB, Slaviša Jeremić, trener, Bojan Miletić, trener, Zoran Paunović, doktor, Aleksa Milošević, fizioterapeut, Milan Bakić, ekonom, Duško Milanović, sekretar stručnog štaba i Jovan Simić, portparol.