ORLOVI | DESPOTOVIĆ HEROJ RUBINA, KOSTIĆ ASISTENT, STARTERI S.MITROVIĆ, RAJKOVIĆ, TADIĆ, ĐURIČIĆ,RISTIĆ, MILENKOVIĆ, VLAHOVIĆ

30.11.2020.

Skroman vikend naših reprezentativaca na evropskim terenima. Strazbur Stefana Mitrovića osvojio je bod u meču sa Renom (1:1), a jedan od najboljih defanzivaca francuskog šampionata, morao je u 40. minutu da napusti igru posle jednog starta nad protivničkim igračem, kada je bio u izglednoj situaciji da postigne gol. Od prvog minuta u Ligi 1 bio je i Mihailo Ristić čiji Monpelje je ostvario važan trijumf u gostima protiv Lorijena (1:0). Predrag Rajković je sa Remsom imao teško gostovanje u Lionu (3:0) i nije mogao da spreči ubedljiv poraz. U Rusiji je Đorđe Despotović nastavio sa dobrim partijama, nije počeo meč zbog povrede, ušao je u igru u 56. minutu, tri minuta kasnije postigao pobedonosni gol za Rubin u meču sa CSKA a onda u 81. minutu, ipak, morao da napusti teren. Dušan Tadić je ostvario novu, rutinsku pobedu sa Ajaksom, sada na gostovanju Emenu (5:0). U Italiji naši reprezentativci nisu imali mnogo uspeha, Milenković i Vlahović (pogodio stativu) su bili od prvog minuta u igri u meču sa Milanom (2:0), ali „viola“ i dalje ima problema sa krizom rezultata. Filip Đuričić nije mogao da spreči poraz Sasuola od Intera (0:3), a Darko Lazović se još nije stavio na raspolaganje treneru Verone, koja slavila u Bergamu protiv Atalante (2:0), posle reprezentativne pauze. Interesantno je da ni Sergej Milinković – Savić nije bio akter duela Lacio – Udineze (1:3), meč je presedeo na klupi. U Bundes ligi se istakao Filip Kostić, asistencijom u meču sa Unionom Berlinom (3:3).