ОРЛОВИ | ДЕСПОТОВИЋ ХЕРОЈ РУБИНА, КОСТИЋ АСИСТЕНТ, СТАРТЕРИ С.МИТРОВИЋ, РАЈКОВИЋ, ТАДИЋ, ЂУРИЧИЋ,РИСТИЋ, МИЛЕНКОВИЋ, ВЛАХОВИЋ

30.11.2020.

Скроман викенд наших репрезентативаца на европским теренима. Стразбур Стефана Митровића освојио је бод у мечу са Реном (1:1), а један од најбољих дефанзиваца француског шампионата, морао је у 40. минуту да напусти игру после једног старта над противничким играчем, када је био у изгледној ситуацији да постигне гол. Од првог минута у Лиги 1 био је и Михаило Ристић чији Монпеље је остварио важан тријумф у гостима против Лоријена (1:0). Предраг Рајковић је са Ремсом имао тешко гостовање у Лиону (3:0) и није могао да спречи убедљив пораз. У Русији је Ђорђе Деспотовић наставио са добрим партијама, није почео меч због повреде, ушао је у игру у 56. минуту, три минута касније постигао победоносни гол за Рубин у мечу са ЦСКА а онда у 81. минуту, ипак, морао да напусти терен. Душан Тадић је остварио нову, рутинску победу са Ајаксом, сада на гостовању Емену (5:0). У Италији наши репрезентативци нису имали много успеха, Миленковић и Влаховић (погодио стативу) су били од првог минута у игри у мечу са Миланом (2:0), али „виола“ и даље има проблема са кризом резултата. Филип Ђуричић није могао да спречи пораз Сасуола од Интера (0:3), а Дарко Лазовић се још није ставио на располагање тренеру Вероне, која славила у Бергаму против Аталанте (2:0), после репрезентативне паузе. Интересантно је да ни Сергеј Милинковић – Савић није био актер дуела Лацио – Удинезе (1:3), меч је преседео на клупи. У Бундес лиги се истакао Филип Костић, асистенцијом у мечу са Унионом Берлином (3:3).