ŽENSKA "A" | NOVA POBEDA PROTIV BUGARSKE, ŽIVI SAN O PLASMANU NA PRVENSTVO SVETA

30.11.2021.

Ponovo ubedljivo, ponovo rutinski, živi Srbija san o prvom plasmanu na Svetsko prvenstvo. Fudbalerke Srbije su na sjajan način stavile tačku na deo kvalifikacija rezervisan za 2021. godinu, pošto su i u Plovdivu savladale Bugarsku – 4:1 (3:0). Posle startnog poraza od prvog favorita grupe Nemačke (5:1), pa nezasluženog neuspeha u gostima protiv Portugalije (2:1), koja je najveći rival za drugo mesto, srpske fudbalerke su vezale tri pobede i drže treće mesto na kraju 2021. godine.

Sjajan fudbal su odigrale naše devojke pre nekoliko dana u meču sa Bugarskom u Staroj Pazovi (3:0), a takvu igru su ponovile danas u Plovdivu (4:1). Sve je bilo rešeno već posle prvog poluvremena, kada su Milica Mijatović (20. minut) i Vesna Milivojević (33.) donele Srbiji prednost od dva gola. U poslednjem minutu poluvremena Jovana Damnjanović, golgeterka Bajerna, koja je dala dva gola u prvom meču, donela je našem državnom timu vođstvo od 3:0.

Bugarska je uspela da smanji zaostatak samo što je krenuo drugi deo meča, to joj je ujedno prvi gol u kvalifikacijama, ali nije uspela da vrati neizvesnost u meč. Imale su pulenke Predraga Grozdanovića nekoliko prilika da uvećaju prednost i pobedu učine još ubedljivijom, a tek u 89. je Jovana Damnjanović uspela još jednom da matira Bugarke i da stavi tačku na utakmicu.

Naredni meč kvalifikacija reprezentacija Srbije igraće u februaru protiv Turske i to će takođe biti duel koji mora da se dobije. Turkinje su na startu trke napravile veliko iznenađenje, uzele su bod Portugaliji i baš to je šansa koju Čanković, Damnjanović i ostale ne smeju da ispuste. Da sa maksimalnim bilansom na „manjim“ mečevima dočekaju okršaj sa Portugalkama u Srbiji, koji bi mogao da reši pitanje ko će u baraž kao drugi na tabeli.

STRELCI: 0:1 Mijatović 20, 0:2 Milivojević 33, 0:3 Damnjanović 45, 1:3 Najdanova 49. 1:4 Damnjanović 89.

Stadion: Lokomotive u Plovdivu. Sudija: Ainara Asevedo (Španija).

BUGARSKA: Šahanska, J. Ivanova, Bojčeva, Dimitrova, Ražgeva (60. Dineva), Petrova, Stankova ( 77. Ilijčeva), Najdenova ( 77. Goceva), D. Ivanova, Aleksandrova ( 67. Popajdinova), Rasina ( 46. Penčeva).

SRBIJA: Kostić, Vajda, Slović, Damjanović, Frajtović, Stefanović, Milivojević (89. Pantelić), Filipović,  Petrović (46. Čanković), Damnjanović, Mijatović (77. Čavić).