ЖЕНСКА "А" | НОВА ПОБЕДА ПРОТИВ БУГАРСКЕ, ЖИВИ САН О ПЛАСМАНУ НА ПРВЕНСТВО СВЕТА

30.11.2021.

Поново убедљиво, поново рутински, живи Србија сан о првом пласману на Светско првенство. Фудбалерке Србије су на сјајан начин ставиле тачку на део квалификација резервисан за 2021. годину, пошто су и у Пловдиву савладале Бугарску – 4:1 (3:0). После стартног пораза од првог фаворита групе Немачке (5:1), па незаслуженог неуспеха у гостима против Португалије (2:1), која је највећи ривал за друго место, српске фудбалерке су везале три победе и држе треће место на крају 2021. године.

Сјајан фудбал су одиграле наше девојке пре неколико дана у мечу са Бугарском у Старој Пазови (3:0), а такву игру су поновиле данас у Пловдиву (4:1). Све је било решено већ после првог полувремена, када су Милица Мијатовић (20. минут) и Весна Миливојевић (33.) донеле Србији предност од два гола. У последњем минуту полувремена Јована Дамњановић, голгетерка Бајерна, која је дала два гола у првом мечу, донела је нашем државном тиму вођство од 3:0.

Бугарска је успела да смањи заостатак само што је кренуо други део меча, то јој је уједно први гол у квалификацијама, али није успела да врати неизвесност у меч. Имале су пуленке Предрага Гроздановића неколико прилика да увећају предност и победу учине још убедљивијом, а тек у 89. је Јована Дамњановић успела још једном да матира Бугарке и да стави тачку на утакмицу.

Наредни меч квалификација репрезентација Србије играће у фебруару против Турске и то ће такође бити дуел који мора да се добије. Туркиње су на старту трке направиле велико изненађење, узеле су бод Португалији и баш то је шанса коју Чанковић, Дамњановић и остале не смеју да испусте. Да са максималним билансом на „мањим“ мечевима дочекају окршај са Португалкама у Србији, који би могао да реши питање ко ће у бараж као други на табели.

СТРЕЛЦИ: 0:1 Мијатовић 20, 0:2 Миливојевић 33, 0:3 Дамњановић 45, 1:3 Најданова 49. 1:4 Дамњановић 89.

Стадион: Локомотиве у Пловдиву. Судија: Аинара Асеведо (Шпанија).

БУГАРСКА: Шаханска, Ј. Иванова, Бојчева, Димитрова, Ражгева (60. Динева), Петрова, Станкова ( 77. Илијчева), Најденова ( 77. Гоцева), Д. Иванова, Александрова ( 67. Попајдинова), Расина ( 46. Пенчева).

СРБИЈА: Костић, Вајда, Словић, Дамјановић, Фрајтовић, Стефановић, Миливојевић (89. Пантелић), Филиповић,  Петровић (46. Чанковић), Дамњановић, Мијатовић (77. Чавић).