U21 | MLADA REPREZENTACIJA PORAŽENA U UKRAJINI

16.11.2021.

Mlada reprezentacija Srbije (U21) poražena je u 6. kolu kvalifikacija za plasman na Prvenstvo Evrope od Ukrajine u LJvovu – 1:2 (0:1). Domaći sastav je bio konkretniji i bolji tokom većeg dela susreta. Ukrajina je rano došla u vođstvo, a pred kraj prvog dela igre imao je domaćin i jedanaesterac koji Bondarenko nije realizovao. U nastavku meča Srbija je uspela da dođe do izjednačenja, ali radost je kratko trajala jer je posle samo tri minuta igre domaćin ponovo došao do vođstva koje nije ispuštao do kraja susreta.

STRELCI: 1:0 Kriskiv 9, 1:1 Mitrović 78, 2:1 Sudakov 81.  Stadion: Arena LJvov u LJvovu. Sudija: Adam Farkaš (Mađarska)

UKRAJINA: Trubin, Sič, Sirota, Batagov, Vivčarenko, Kriskiv (od 71. Želizko), Bondarenko (od 87. Alefirenko), Mihajlenko, Sudakov (od 83. Očeretko), Vjunik (od 82. Kuharevič), Mudrik. Selektor Ruslan Rotan

SRBIJA: Gordić, Eraković, Marković, Čestić, Šehović, Milosavljević (od 46. Lukić), Topić (od 83. Milovanović), Stanić (od 67. Đerlek), Pantović (od 46. Stuparević), Tedić, Stevanović (od 67. Mitrović). Selektor Aleksandar Rogić