Вести

U19 ФУТСАЛ | ОМЛАДИНЦИ УБЕДЉИВИ ПРОТИВ МАЂАРСКЕ У ДРУГОМ КОЛУ КВАЛИФИКАЦИЈА ЗА ПЛАСМАН НА ПРВЕНСТВО ЕВРОПЕ

17.03.2022.

После пораза у првом колу од Француске, омладинска футсал селекција Србије (U19) савладала је вршњаке из Мађарске – 6:0 (3:0) у другом колу квалификација за пласман на Првенство Европе. Србија је доминирала од првог минута, али се на први гол чекало до 13. минута када је Бранислав Живановић потврдио добру игру „орлића“.  До краја првог дела игре у стрелце су се уписали Андрија Марјановић и Немања Пауновић. У наставку меча није дошло до опуштања у игри наше селекције, а са још три гола у мрежи Мађара, изабраници Марка Гавриловића остварили су убедљиву победу. У другом мечу дана Француска и Словенија су играли нерешено – 1:1 (1:1).

Шосле два кола Француска и Словенија имају по четири бода, Србија три, Мађарска је без бодова. У последњем колу 19. марта Србија се састаје са Словенијом, а Француска са Мађарском.

СТРЕЛЦИ: 1:0 Б.Живановић 12:47, 2:0 Марјановић 15:31, 3:0 Пауновић 18:10, 4:0 Б.Живановић 21:35, 5:0 Ћирка 27:44, 6:0 Ковач 33:09. Хала „Владе Дивац“ у Врњачкој Бањи.

СРБИЈА: Ђорђевић, Станковић, Л.Живковић, Томић, Б.Живановић. Ђуровић, Марјановић, Савковић, Ћирка, Урошевић, Недељковић, Пауновић. Селектор Марко Гавриловић

МАЂАРСКА: Молнар, Г.Ковач, Ватаманиук – Барта, Саимаш, Геренжер. Њергеш, Феламбек, Шчержа, Б.Ковач, Дорођи, Сатмари, Липи. Селектор Тамаж Франк