U17 | КАДЕТИ УБЕДЉИВИ НА СТАРТУ КВАЛИФИКАЦИЈА, БРОЈАЛИ ДО ЈЕДАНАЕСТ ПРОТИВ ЛИХТЕНШТАЈНА

21.10.2021.

Убедљиво издање кадетске репрезентације Србије у првом мечу првог круга квалификација против Лихтенштајна – 11:0 (4:0). У игри мачке и миша изабраници селектора Радована Кривокапића декласирали су вршњаке из Лихтенштајна и остварили очекивану победу.

СТРЕЛЦИ: 1:0 Шљивић 15, 2:0 Бубањ 23, 3:0 Милошевић 29, 4:0 Шљивић 36, 5: Бубањ 50, 6:0 Милошевић 52, 7:0 Бубањ 53, 8:0 Милошевић 56, 9:0 Радоњић 76, 10:0 Николашевић 86. 11:0 Николашевић 90. Спортски центар ФСС у Старој Пазови. Судија: Филип Магуриа (Малта).

СРБИЈА: Маринковић, Недељковић, Мајсторовић (57. Мајсторовић), Серафимовић, Миросавић, Николашевић (57. Радоњић), Станковић (75. Стојановић), Пиваш (57. Џодић), Шљивић, Милошевић (71. Симин), Бубањ. Селектор Радован Кривокапић

ЛИТЕНШТАЈН: Бури, Бек, Шмидле (82. Гернер), Висенхоф, Грич, Капели (82. Носер), Хаслер, Ж. Келер (60. Мархер), Ј. Келер (68. Линсмајер), Блументал (60. Волф), Нотаро. Селектор Михаел Колер

Србија је од првог минута показала добар, одговоран приступ, одмах преузела контролу игре, стварала прилике и до полувремена постигла четири гола.  У наставку меча за само 6-7 минута „орлићи“ су постигли четири гола и најавили двоцифрен резултат.

У првом мечу дана Бугарска је (не)очекивано славила против Хрватске – 1:0 (1:0) и најавили узбуђења у нашој групи квалификација. У другом колу наши кадети се састају са Бугарском, 24. октобра.