U 16

U finalu turnira „Miljan Miljanić“ Ukrajina savladala Srbiju posle boljeg izvođenja jedanaesteraca

24.05.2018.

STRELCI: 1:0 Knežević 71, 1:1 Rubčinski 73. Stadion: FK Sinđelić. Gledalaca: oko 300. Sudija: Ivan Stamenković.
SRBIJA: Slavković, Ergelaš, Knežević, Drezgić, Čolić, Stevanović, Isailović (od 54. Rašković), Blagojević, Luković (od 46. Mirić), Nikolić, Đuričković (od 74. Veljović)
UKRAJINA: Neščeret, Žaberni, Vivčarenko, Sudakov, Kobilenski (od 52. Hluščaš), Razancev (od 52. Blizničenko), Hončaruk (od 52. Vanat), Isadčenko (od 52. Rubčinski), Solovlov (od 67. Kuščuk), Antoni (od 67. Kulakovski), Skorko (od 52.Ebudžo). .
U finalu turnira „Miljan Miljanić“ mlađa kadetska reprezentacija Ukrajine savladala je našu selekciju posle boljeg izvođenja jedanaesteraca. U regularnom toku meč je završen bez pobednika (1: 1), a Srbija je prva došla u vođstvo desetak minuta pre kraja utakmice. Ukrajinci su, ipak, posle samo nekoliko minuta uspeli da poravnaju rezultat i izbore se za jedanaesterce.Gosti su bili uspešni kod svih pet penala, a mi smo imali promašaj u drugoj seriji.
Interesantno je da su izabranici selketora Ivana Đukanovića do sada imali više od desetak provera i još nisu osetili gorčinu poraza u regularnih 80 minuta igre. Od jeseni ova generacija igrača (rođeni 2002.) počinje kvalifikacije za plasman na Evropsko prvenstvo za kadete (igrači do 17 godina).