Srpski reprezentativci u revanš susretima 1/16 Lige Evrope

24.02.2017.

Odigrane su i revanš utakmice šesnaestine finala Lige Evrope u kojima su aktuelni srpski reprezentativci bili prilično aktivni. Da vidimo ukratko kako, koliko i gde:

Zenit – ANDERLEHT 3:1 (prvi meč 0:2): Defanzivac Anderlehta Ivan Obradović ponovo je bio standardan u ekipi iz Brisela. Odigrao je svih 90. minuta na mestu levog beka. Kapiten naše reprezentacije Branislav Ivanović nije ulazio u igru za tim iz Rusije.

ŠALKE – Paok 1:1 (prvi meč 3:0): Matija Nastasić je odigrao svih 90. minuta za tim iz Gelzenkirhena. Postigao je autogol koji nije uticao da njegova ekipa ostane bez plasmana u naredni krug.

BEŠIKTAŠ – Hapoel Ber Ševa 2:1 (3:1): Duško Tošić je odigrao ceo meč za tursku ekipu na poziciji levog beka.

ROMA – Viljareal 0:1 (4:0): Antonio Rukavina je bio u startnoj postavi ekipe iz Španije koja je uspela da pobedi Romu u gostima, ali je to posle ubedljivog poraza u prvom meču bilo nedovoljno za plasman dalje. Rukavina je odigrao svih 90. minuta, na mestu desnog beka.

Totenhem – GENT 2:2 (0:1): Stefan Mitrović je još jednom bio nezamenljiv u zadnjoj liniji odbrane belglijske ekipe. Bio je prilično aktivan i zapažen u 20. minutu. Tada je autogolom Kejna, Gent izjednačio rezultat na 1:1, dok je Mitroviću pripisana asistencija.

KOPENHAGEN – Ludogorec 0:0 (2:1): Srpski napadač Andrija Pavlović je sa klupe počeo meč protiv Ludogoreca. Dobio je šansu od 80. minuta.

Žreb parova za osminu finala je danas u 13 časova u Nionu.