У 21

Реми Орлића против БЈР Македоније на ЕП у Пољској

20.06.2017.

Србија је била боља у првом делу утакмице који је решила у своју корист, али сплет разноразних околности утицао да ривал на крају, ипак, освоји бод

СТРЕЛЦИ: 1:0 Гаћиновић 25, 1:1 Барди (из једанаестерца) 64, 1:2 Ђорђев 83, 2:2 Ђурђевић 89. Стадион: Завиша у Бидгошћу. Гледалаца: око 6000. Судија: Боби Маден (Шкотска). Жути картони: Грујић, Плавшић,Вељковић, Милинковић – Савић,Јовановић (Србија), Маркоски, Елмас (БЈР Македонија). Црвени картон: Панков (Србија).
СРБИЈА: В.Милинковић – Савић, Гајић (од 46. Филиповић), Вељковић, Јовановић, Антонов (од 77. Ожеговић), Максимовић, Грујић (од 53. Ристић), Живковић, Ђурђевић, Гаћиновић, Плавшић. Селектор Ненад Лалатовић.
БЈР МАКЕДОНИЈА: Алексовки, Мурати, Зајков, Велковски, Демири, Николов, Барди, Бабунски (од 58. Елмас), Радески (од 86. Пивковски), Маркоски, Аврамовски (од 46. Ђорђев). Селектор Благоја Милевски.
У другом колу Групе Б Европског првенства у Пољској, млада репрезентација Србије играла је нерешено са БЈР Македонијом – 2:2 (1:0).
Контролисала је Србија дешавања на терену у првих 45 минута игре, имала већи посед лопте, неколико добрих прилика и оно што је најважније, успела је да постигне гол који смо заслужили и у претходном мечу са Португалом.

Играо се трећи минут када је Максимовић био сам на пет метара од гола, али је његов покушај завршио преко гола Алексовског. Шест минута касније ударац је упутио и Гаћиновић, али није било потребе да македонски голман реагује. Можда и најбољу прилику у тим уводним минутима меча пропустио је Грујић, после центаршута Живковића, захватио је лопту главом али је она прошла мало поред стативе. Уследила је борба која се водила углавном на средини терана, а због једног старта „пожутео“ је Грујић, коме је то друга опомена и неће моћи да игра против Шпаније. Пауза је претила и Антонову, Гајићу и Гаћиновићу који су добили картон у првом мечу са Португалом.
И онда гол који смо дуго чекали, играо се 25. минут, када је Ђурђевић с леве стране, у дубини шеснаестерца, упутио лопту, она се одбила од једног македонског играча и пала на ногу Гаћиновићу који је одмах распалио и радост је могла да почне. Алексовки је био немоћан, а Србија дошла, по свему до тада виђеном, у заслужено вођство. Оно је могло да се дуплира у 36. минуту, када је после једне полуконтре Грујић изашао сам испред гола,али Алексовски је добро реаговао, скратио простор и спречио да већ тада меч буде практично одлучен.

Наставак је донео прву прилику БЈР Македонији, након прекршаја Грујића који није постојао, али Вања Милинковић – Савић је добро реаговао после ударца Бардија. У тих првих 20 минута наставка Македонци су деловали одлучније, а да би такав приступ наплатили била им је потребна и срећа, или помоћ неубедљивог шкотског судије. И то се десило у 64, минуту, после продора резервисте Елмаса, лопта је у нашем шеснаестерцу погодила у руку Живковића, сцена иста као недавно на мечу „А“ селекције Србије и Велса, али тада португалски судија није видео једанаестерац. Барди је преузео одговорност и донео изједначење. Од тог тренутка Србија је доминирала, била агресивнија и опаснија, тражила прилику да постигне гол и оствари победу која би нас оставила у игри за пласман у нокаут фазу. Селектор Лалатовић је појачао офанзиву, у игру је ушао Ожеговић уместо Антонова.
И када се очекивало да ћемо ипак успети да будемо јачи и од неправедног судије из Шкотске, још један резервиста македонске селекције, овога пута Ђорђев, донео нам је проблем, јер је уз доста среће успео да савлада Вању Милинковића – Савића. Орлићи нису одустајали, било би заиста неправедно да су терен морали да напусре поражени, а да тако не буде потрудио се Ђурђевић. Играо се 89. минут када је Живковић извео прекид, а најбољи стрелац наше лиге донео изједначење. Само два минута касније могло је доћи до потпуног преокрета, утисак је заслуженог, али после центаршута Ристића и ударца главом Живковића, лопта је погодила стативу и завршила у рукама срећног голмана Алексовског. Реми који значи практично и опроштај од такмичења(остала је теорија), где је и сам долазак међу 12 најбољих у Европи представљао успех. У последњем колу наше групе Србија се 23. јуна састаје са Шпанијом, такође у Бидгошћу од 20,45.