Vesti

RAZVOJNI TURNIR U16 | MLAĐI KADETI BOLJI OD VRŠNJAKA IZ MAĐARSKE

05.05.2022.

Mlađa kadetska reprezentacija Srbije (U16) savladala je Mađarsku – 2:1 (0:0) u prvom kolu Razvojnog turnira UEFA. Odluka o pobedniku zanimljivog meča pala je u drugom poluvremenu kada su postignuta sva tri gola. Srbija je krunisala bolju igru u 75. minutu, posle dobre realizacije Sremčevića. Polazalo se kasnije da je to bio i konačan ishod, a pre tog čina, Mađarska je uspela da izjednači rezultat posle vodećeg gola Srbije i nespretne reakcije Kubiščeka. Srbija u narednom kolu igra protiv Slovačke 7.maja (18,00) a tri dana kasnije rival je Finska (10.00)

STRELCI: 1:0 Kubišček (ag) 56, 1:1 Vidnjanski 74, 2:1 Sremčević 75. Stadion u SC FSS u Staroj Pazovi.

SRBIJA: Džodić, Ostojić (61. Ćuk), Radojković (77. Đurić), Milosavljević, Makaji (46. Simić), Cvetković (69. Kostić), Petrović (77. Ugrešić), Alilović (46. Alilović), Živković, Subotić (46. Sremčević), Vukojević (69. Tegeltija).

MAĐARSKA: Lehocki, Almomani, Domonkoš, Kubišček, Mate, Balabaš (61. Bađi), Martin, Tamaš (61. Tot), Somfalvi (70. Fenji), Simon (61.Vidnjanski), Varga (61. Molnar).