ORLOVI | DUPLA KRUNA TADIĆU, TITULU SLAVI I MLADENOVIĆ, VLAHOVIĆ OBORIO REKORD SERIJE A STAR 62 GODINE, KOSTIĆ BLIZU IZBORA U IDEALNIH 11 BUNDES LIGE, STEFAN MITROVIĆ STRELAC NA "VELODROMU", GOLOVI GRUJIĆA, DESPOTOVIĆA

03.05.2021.

Uzbudljiv vikend je iza naših reprezentativaca, a pamtiće ga pre svih Dušan Tadić, Dušan Vlahović, Filip Mladenović…Najava dobrog vikenda za Orlove bilo je odlično izdanje Stefana Mitrovića za Strazbur na gostovanju Olimpiku. Srpski defanzivac je postigao vodeći gol na „Velodromu“ (1:1), gosti su ostali neporaženi i osvojili važan bod u borbi za opstanak u Ligi 1. U Nemačkoj je na terenu bio Miloš Veljković, igralo se polufinale Kupa između Verdera i RB Lajpciga. Odigrao je Veljković dobru utakmicu, Verder je bio na pragu iznenađenja, ali gosti su golom u 120+1 minutu uspeli da slave (0:0-1:2). U Portugalu Porto se ne predaje u borbi za titulu sa Sportingom iz Lisabona, sada su „zmajevi“ slavili protiv Famalikaa (3:2), a strelac trećeg gola bio je Marko Grujić.

U subotu je Aleksandar Mitrović gostovao sa Fulamom Čelsiju (2:0), a naš rekorder u igru je ušao od 81. minuta. U Seriji A Verona je igrala sa Specijom (1:1), Darko Lazović je bio starter, Ivan Ilić je na teren ušao u nastavku. Posle dužeg vremena u Primeri je slavio Eibar našeg Marka Dmitrovića, savladan je Alaves (3:0). Poljska je dobila šampiona, a posle derbija između Legije i Visle, klub iz Varšave je overio titulu. Ogroman doprinos dao je Filip Mladenović koji je možda odigrao sezonu karijere. U Rusiji Đorđe Despotović vodi Rubin ka mestu koje garantuje plasman u Evropu, srpski napadač je postigao prvi gol u važnoj pobedi protiv Dinama iz Moskve (2:0).

Nedelja je bila u znaku nove šampionske titule Ajaksa. Kapiten „kopljanika“ Dušan Tadić, posle osvojenog kupa, podigao je „tanjir“ namenjen najboljem timu Eredivizije. Ajaks je rutinski savladao Emen (4:0) uz nove dve asistencije kapitena Srbije. Vaskrs 2021. godine pamtiće i napadač Fiorentine Dušan Vlahović. Srpski reprezentativac je na gostovanju Bolonji u 34. kolu Serije A postigao  dva pogotka i sa 19 golova u sezoni oborio rekord Serije A star 62 godine. Vlahović se u 22. minutu iz penala upisao u strelce i sa 21. godinom i 95 dana postao je najmlađi fudbaler u istoriji italijanskog šampionata koji je postigao najmanje 18 pogodaka u jednoj sezoni. Potom je u 73. minutu i drugi put matirao ekipu Siniše Mihajlovića. Fudbaler Fiorentine je na večnoj listi pretekao Brazilca sa italijanskim pasošem Žozea Altafinija. Nekadašnji igrač Milan držao je rekord sa 18 golova iz sezone 1958/59. Dušan Vlahović je 2018. iz Partizana otišao u Fiorentinu, a aktuelna sezona ubedljivo mu je najbolja u karijeri. Mladi napadač je u poslednjih šest mečeva u prvenstvu Italije postigao sedam golova. Kad smo već na Apeninima, vredi istaći i da je Lacio sa Sergejom u postavi savladao Đenovu (4:3). U Ligi 1. Predrag Rajković je sa Remsom gostovao Nimu (2:2), a Mihailo Ristić je sa Monpeljeom neočekivano poražen kod kuće od Sent Etjena (1:2). Na kraju i lepa vest iz Nemačke. Filip Kostić nalazi se blizu idealnih 11 Bundes lige. Potvrda fenomenalnih partija našeg reprezentativca koji se sa Ajntrahtom nalazi na pragu plasmana u Ligu šampiona.