LIGA B NACIJA | MAĐARSKA REZULTATSKI BOLJA, PORAZ KOJI NE BOLI

11.10.2020.

STRELAC: 0:1 Koniveš 20. Stadion: Rajko Mitić u Beogradu. Sudija: Sandro Šerer (Švajcarska). Žuti kartoni: Pavlović, Mladenović, Lukić (Srbija), Gazdag, Nađ, Salaji, Kalmar (Mađarska).

SRBIJA: Rajković – Milenković, S. Mitrović, Pavlović – Gaćinović (od 66. Vlahović), Gudelj, Milivojević (od 46. Lukić), Mladenović – Tadić, Ljajić (od 46. Radonjić) – Jović. Selektor Ljubiša Tumbaković

MAĐARSKA: Gulaši – Botka, Lang, Salaj – Beše (od 56. Orban), Gazdag (od 76. Šafer), Nađ, Kalmar, Hanga (od 46. Holender) – Nikolić (od 76. Nego), Koniveš (od 63. Salaji). Selektor Marko Rosi

Posle sjajne igre i vredne pobede u Oslu protiv Norveške koja nam je omogućila da igramo finale baraža za plasman na Prvenstvo Evrope, Orlovi su nastavili takmičenje u Ligi B nacija. Na stadionu Rajko Mitić Mađari su priredili malo iznenađenje i uspeli neočekivano da trijumfuju.

Prvi deo igre počeo je dosta rezervisano sa obe strane,a prvi udarac videli smo u desetom minutu, golman Gulaši je lako ukrotio pokušaj Gudelja. Nije bilo prilika, sve se odigravalo između dva šesnaesterca sa mnogo dodira, kombinovanja, ali bez konkretnije završnice.

I onda bez prave prilike, posle duple greške, Mađari dolaze do neočekivanog vođstva. Igrao se 20. minut, trenutak konfuzije i gosti dolaze do prednosti. Osam minuta kasnije Tadić je bio u prilici da ozbiljnije ugrozi golmana Mađarske, ali nije to bio dovoljano jak udarac.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo potrebne energije i  detalja vrednih pomena, izostale su prilike na obe strane i gosti su otišli na odmor sa minimalnom prednošću.

U nastavku je selektor Ljubiša Tumbaković izvršio dve izmene, u igru su ušli Radonjić i Lukić. I upravo je Radonjić bio u dobroj prilici posle pet minuta igre, ali umesto sam da završi akciju pokušao je da asistira Joviću i propuštena je dobra šansa da se već u uvodnim minutima nastavka stigne do izjednačenja. Videlo se odmah da je Srbija ušla daleko agresivnije, agilnije u utakmicu i rezultat takvog pristupa su vezani korneri u 56. Minutu posle kojih se stvarala velika gužva ispred Gulašija. Mađari su svoje prilike tražili iz kontra napada i posle jednog takvog pokušaja u 60. minutu Holender je imao zicer, ali na sreću loše je zahvatio loptu.

Selektor Tumbaković je u 66. minutu na teren poslao još jednog napadača, mladog Dušana Vlahovića i upravo je on u 74. minutu posle dobre akcije Tadića i Mladenovića pogodio stativu. Imala je Srbija još nekih pokušaja, ali sve to je bilo nedovoljno da se ostvari bolji ishod.

Srbija u narednom kolu Lige B nacije gostuje u sredu, 14. Oktobra u Istanbulu gde se sastaje sa Turskom.