КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕУРО 2024 | СРБИЈА ЗАСЛУЖИЛА ВИШЕ, МАЂАРСКА СРЕЋНИЈА

07.09.2023.

Репрезентација Србије изгубила је од Мађарске у мечу 4. кола квалификација за Првенство Европе – 1:2 (1:2). У дуелу у коме су Орлови заслужили много више, поготово због игре у другом полувремену, Мађарска је, показало се, била спретнија, али и много срећнија у овом мечу.

СТРЕЛЦИ: 1:0 Салаји (аг) 10, 1:1 Б.Варга 34, 1:2 Орбан 36. Стадион: „Рајко Митић“. Судија: Хуан Мартинез Мануера (Шпанија).

СРБИЈА: В. Милинковић – Савић, Павловић, Гудељ, Вељковић, Радоњић (46. Живковић), Максимовић (64. Миленковић), С. Милинковић – Савић, Тадић (86. Илић), Костић (46. Младеновић), А. Митровић, Влаховић (86. Јовић). Селектор Драган Стојковић

МАЂАРСКА: Дибуш, Ланг, Салаји (90+5 Чобот), Орбан, Него, Нађ (76. Ката), Стајлс, Керкез (70. Фиола), Собослај, Шалај, Б.Варга (76. Адам). Селектор Марко Роси

Први део игре донео је практично, и коначан епилог ове утакмице. Србија је прва дошла до вођства, али гости су за само неколико минута успели да преокрену резултат и приреде мало изненађење.

Колико Стојковићева Србија може да буде моћна, најбоље се видело у десетом минуту меча, када је до изражаја дошао индивидуални квалитет наших репрезентативаца. Сергеј је феноменално пронашао Тадића који се практично нашао сам испред Дибуша, капитен се одлучио да буде асистент уместо стрелца, послужио је слободног Влаховића, коме је при реализацији несебично помогао мађарски дефанзивац Салаји.

Примљени гол није мењао ништа у игри гостију, и даље су стајали далеко од Дибуша, доста високо, покушавали су да имају већи посед, дођу до прилике да угрозе Вању Милинковић – Савића. И после мале  конфузије и билијара у нашем шеснаестерцу успели су да стигну до изједначења. Само два минута касније поново акција Мађара и сада реализација Орбана за потпуни резултатски преокрет. Могли су Орлови у сам смирај меча да дођу до изједначења, али покушај Сергеја завршио је за мало поред стативе.

УЕФА ТРОФЕЈ ЗА АЛЕКСАНДРА МИТРОВИЋА

Мала свечаност пред почетак меча и признање за најбољег стрелца у Лиги нација (шест голова), Александра Митровића. Трофеј УЕФА уручио му је Бранислав Недимовић, потпредседник Фудбалског савеза Србије.

ДЕЦА НАПРАВИЛА ФАНТАСТИЧНУ АТМОСФЕРУ

Због казне УЕФА меч се играо без присуства публике, тачније на трибини су могла да буду само деца до 14 година старости. И поново су деца из бројних клубова и школа фудбала, као против Литваније и Шведске, испунила источну страну стадиона и све време били огромна подршка Тадићу и друговима.

Наставак је донео и прве измене, поверење су добили Андрија Живковић и Филип Младеновић. И деловали су Орлови много боље, преузели потпуно иницијативу, ређали акције и шансе пред голом Дибуша који је у неколико наврата спасио већ виђен гол. Играло се практично на половини Мађара.

По свему приказаном у наставку заслужила је Србија много више, заслужила је гол који би донео правду. Мађари су се грчевито бранили, како је време одмицало, нико није прелазио половину, сви су стајали иза лопте. И селектор Роси извршио је неколико измена. И селектор Стојковић је на терен послао Луку Јовића и Ивана Илића, али до краја нијо било промене резултата. Србија наредни меч игра 10. септембра у Каунасу, против Литваније.