KVALIFIKACIJE U21 | VAŽNA POBEDA I VELIKA TRI BODA „ORLIĆA“ OSVOJENA U BUGARSKOJ

11.10.2019.

Mlada reprezentacija Srbije (U21) ostvarila je veoma važnu pobedu u Sofiji protiv Bugarske – 1:0(0:0) i tako praktično anulirala slabiji start u kvalifikacijama za Prvenstvo Evrope. Izabranici selektora Ilije Stolice imali su kontrolu tokom većeg dela utakmice i onda u finišu meča uspeli da nokautiraju domaću selekciju fenomenalnim golom Filipa Stuparevića.

STRELCI: 0:1 Stuparević 87. Stadion Slavije u Sofiji. Sudija: Đorđi Kruašvili (Gruzija). Žuti kartoni: Krastev, Jordanov (Bugarska), L.Ilić, Nišić, Vlahović, Devetak (Srbija).

BUGARSKA: Naumov, Turitsvov, Hristov, Petkov, Popov, Minčev (od 46. Kovačev), Kotev (od 89. Najdenov), Jurukov (od 73. Antov), Ivanov (od 89. Rusev), Jordanov, Krastev.

SRBIJA: M.Ilić, Nišić, Marković, Pavlović, Devetak, I.Ilić (od 68. Stuparević), Petrović, Birmančević (od 84. Gavrić), L.Ilić (od 90. Mašović), Vlahović (od 68. Joveljić), Adžić.

Prvu pravu priliku na utakmici imala je Srbija, posle jednog kontra napada usledio je lob Luke Ilića ispred istrčalog Naumova, ali Bugari su otklonili opasnost. Uzvratili su Bugari pokušajem sa distance, ali Marko Ilić nije morao da reaguje.

Bugari su možda bili najbliži golu u 27.minutu kada je Ivanov probio po desnoj strani i uputio centaršut ali Jordanov i Minčev nisu uspeli da upute udarac glavom. Pretili smo i mi preko Adžića i Luke Ilića, možda smo pred kraj prvog dela bili oštećeni za jedanaesterac posle jednog povlačenja u šesnaestercu, ali aktuelni rezultat je ipak bio najpravedniji za viđeno na terenu.

Nastavak je doneo još agresivniju igru naše selekcije, mnogo više vremena igralo se na polovini Bugarske ali najbolju priliku do tada na meču propustili su domaćini. Igrao se 54. minut kada je usledila jedna kontra, Krastev se našao iskosa s leve strane sam ispred Marka Ilića, šutirao je ali na našu sreću lopta je pogodila stativu.

I koliko je sreća tada bila uz nas, u 63. minutu, posle šuta Luke Ilića, sreća i prečka su bili saveznik Bugara. Pet minuta kasnije selektor Ilija Stolica je izvršio dvostruku izmenu, ukazao poverenje Joveljiću i Stupareviću a iz igre su izašli Vlahović i Ivan Ilić. S obzirom na loš bilans na startu kvalifikacija (poraz od Rusije i remi sa Letonijom u Novom Sadu) bodovi su neophodni i zbog toga jasno opredeljenje selektora, ali takva taktika ostavljala je prostora i za opasne kontre Bugara. I posle napada u 79.minutu Krastev se našao u dobroj poziciji ali njegov udarac je završio pored stative.

I ono što je Ilija Stolica hteo i zamislio to se i ostvarilo u 87. minutu. Strahinja Pavlović je presekao loptu i povukao brz kontra napad, lopta je došla do Stuparevića koji je sa nekih 17 metara gađao i pogodio donji desni ugao nemoćnog Naumova. Gol za veliku pobedu, velika tri boda koja Srbiju vraćaju u realnu trku za odlazak na Prvenstvo Evrope koje se 2021. godine održava u Sloveniji i Mađarskoj.

Naredni meč Srbija igra 15. oktobra u Lođu protiv Poljske.