КВАЛИФИКАЦИЈЕ U21 | ВАЖНА ПОБЕДА И ВЕЛИКА ТРИ БОДА „ОРЛИЋА“ ОСВОЈЕНА У БУГАРСКОЈ

11.10.2019.

Млада репрезентација Србије (U21) остварила је веома важну победу у Софији против Бугарске – 1:0(0:0) и тако практично анулирала слабији старт у квалификацијама за Првенство Европе. Изабраници селектора Илије Столице имали су контролу током већег дела утакмице и онда у финишу меча успели да нокаутирају домаћу селекцију феноменалним голом Филипа Ступаревића.

СТРЕЛЦИ: 0:1 Ступаревић 87. Стадион Славије у Софији. Судија: Ђорђи Круашвили (Грузија). Жути картони: Крастев, Јорданов (Бугарска), Л.Илић, Нишић, Влаховић, Деветак (Србија).

БУГАРСКА: Наумов, Туритсвов, Христов, Петков, Попов, Минчев (од 46. Ковачев), Котев (од 89. Најденов), Јуруков (од 73. Антов), Иванов (од 89. Русев), Јорданов, Крастев.

СРБИЈА: М.Илић, Нишић, Марковић, Павловић, Деветак, И.Илић (од 68. Ступаревић), Петровић, Бирманчевић (од 84. Гаврић), Л.Илић (од 90. Машовић), Влаховић (од 68. Јовељић), Аџић.

Прву праву прилику на утакмици имала је Србија, после једног контра напада уследио је лоб Луке Илића испред истрчалог Наумова, али Бугари су отклонили опасност. Узвратили су Бугари покушајем са дистанце, али Марко Илић није морао да реагује.

Бугари су можда били најближи голу у 27.минуту када је Иванов пробио по десној страни и упутио центаршут али Јорданов и Минчев нису успели да упуте ударац главом. Претили смо и ми преко Аџића и Луке Илића, можда смо пред крај првог дела били оштећени за једанаестерац после једног повлачења у шеснаестерцу, али актуелни резултат је ипак био најправеднији за виђено на терену.

Наставак је донео још агресивнију игру наше селекције, много више времена играло се на половини Бугарске али најбољу прилику до тада на мечу пропустили су домаћини. Играо се 54. минут када је уследила једна контра, Крастев се нашао искоса с леве стране сам испред Марка Илића, шутирао је али на нашу срећу лопта је погодила стативу.

И колико је срећа тада била уз нас, у 63. минуту, после шута Луке Илића, срећа и пречка су били савезник Бугара. Пет минута касније селектор Илија Столица је извршио двоструку измену, указао поверење Јовељићу и Ступаревићу а из игре су изашли Влаховић и Иван Илић. С обзиром на лош биланс на старту квалификација (пораз од Русије и реми са Летонијом у Новом Саду) бодови су неопходни и због тога јасно опредељење селектора, али таква тактика остављала је простора и за опасне контре Бугара. И после напада у 79.минуту Крастев се нашао у доброј позицији али његов ударац је завршио поред стативе.

И оно што је Илија Столица хтео и замислио то се и остварило у 87. минуту. Страхиња Павловић је пресекао лопту и повукао брз контра напад, лопта је дошла до Ступаревића који је са неких 17 метара гађао и погодио доњи десни угао немоћног Наумова. Гол за велику победу, велика три бода која Србију враћају у реалну трку за одлазак на Првенство Европе које се 2021. године одржава у Словенији и Мађарској.

Наредни меч Србија игра 15. октобра у Лођу против Пољске.