У 17

ГАВРИЋ ЗА РАДОСТ „ОРЛИЋА“

04.05.2017.

Кадети на старту ЕП у Хрватској савладали неугодну Републику Ирску фантастичним голом у финишу утакмице

СТРЕЛЦИ: 1:0 Гаврић 72.Стадион: Поморца у Кострени. Гледалаца: око 1000. Судија:Анастазио Папапетру (Грчка). Жути картони: Илић, Зувић (Србија), Доерти, Летвиџ (Република Ирска).
СРБИЈА: Гордић, Костић, Јанковић, Павловић, Каменовић, Илић, Видосављевић (од 37. Тедић), Ђерлек (од 70. Зувић), Нешковић (од 60. Кокир), Гаврић, Ступаревић.
РЕПУБЛИКА ИРСКА: Мејер, Нолан, Колинс, Доерти, Летвиџ, О Фарел, Болџер, Роуџ, Томпсон (од 64. Рајт), Ајах (од 78. Кавенаги), Килкени (од 41. Конели).
Кадетска репрезентација Србија остварила је важну победу против Републике Ирске на старту Европског првенства које се одржава у Хрватској.
Стрелац јединог гола био је Жељко Гаврић у 72. минуту, када је после изведеног корнера, са ивице петерца фантастичним ударцем главом, послао лопту у мрежу Ираца.
Изабраници селектора Перице Огњеновића имали су више од игре у првом полувремену када смо пропустили неколико прилика. Прво Каменовић, а онда и Нешковић могли су да савладају Мејера, а најбољу прилику пропустио је Видосављевић у 37. минуту када се при покушају да угура лопту у мрежу несрећно повредио.

Ирци су деловали конкретније у наставку, а можда смо имали и мало среће у 52. минуту када је неугодни Конели оборен у нашем шеснаестерцу. Грчки арбитар Папапетру је показао да се игра настави. Није тај детаљ пореметио вољни моменат наших момака, а награда за уложени напор и харбру игру стигла је у смирај меча. Уследио је прво индиректан ударац у шеснаестерцу Ираца, после којег смо извели корнер. Највиши у скоку био је Гаврић који је феноменалним трзајем главом послао лопту на право место. Гол за победу, гол за велика три бода на старту Европског првенства и неопходно самопоуздање пред наредни дуел са једним од фаворита, селекцијом Немачке, која је савладала Босну и Херцеговину 5:0 (2:0). Тај меч се игра у недељу, 7. маја, тачно у подне.