DOBAR VIKEND IZA REPREZENTATIVACA:TADIĆ PONOVO BRILJANTAN,VLAHOVIĆEVA DVA GOLA ZA FIORENTINU, MITROVIĆ U SERIJI…

19.08.2019.

Dobar vikend je iza naših reprezentativaca. Fulam Aleksandra Mitrovića slavio je u gostima protiv Hadersfilda a Mitrović je postigao prvi gol. Šampion Holandije Ajaks osvojio je nova tri boda, a opet je briljirao Dušan Tadić. “Kopljanici” su savladali Venlo sa 4:1, a naš as je zabeležio gol i asistenciju. Tadić je u šest utakmica ove sezone postigao pet golova uz dve asistencije što je još jedna potvrda da se nalazi u zaista sjajnoj formi.

Za Real iz Madrida, protiv Selte u Vigu, debitovao je Luka Jović, ušao je u igru u 81.minutu.

Golman Predrag Rajković ostao je nesavladan i posle drugih 90 minuta na golu Remsa. Sada protiv Strazbura, a u prvom kolu na gostovanju Marseju.

Odličan vikend imao je i napadač Fiorentine Dušan Vlahović. U Kupu Italije (1/32) Fiorentina je dočekala Moncu i sve do 80. minuta gubila je sa 1:0. Vlahović je prvo izjednačio rezultat, da bi u 86. minutu postigao svoj drugi gol kojim je Fiorentina povela i na kraju pogotkom Kijeze slavila sa 3:1. Vlahović je inače u igru ušao u 74. minutu. Od početka meča u timu “ljubičastih” bili su Nikola Milenković i Aleksa Terzić.  U prvenstvu Nemačke Ajntraht je minimalnim rezultatom pobedio Hofenhajm. Filip Kostić je bio asistent kod gola. Kostić od početka sezone ima izuzetan učinak – po tri gola i asistencije u pet utakmica. Za Ajntraht je igrao i Mijat Gaćinović do 88. minuta. Herta Marka Grujića je izborila 2:2 u Minhenu, a Grujić je postigao drugi gol. Krasnodar je u šampionatu Rusije osvojio tri boda u gostima protiv Tambova. Važno je istaći da je kapitensku traku u ovom meču za Krasnodar nosio Uroš Spajić.