Vesti

CRNA TAČKA CRVENO - BELIH U NIKOZIJI | CRVENA ZVEZDA BEZ TREĆEG UČEŠĆA U LIGI ŠAMPIONA

16.09.2020.

Posle dva uzastopna učešća srpski šampion  se oprostio od takmičenja u Ligi šampiona. Posle napornih  120 minuta odlučivali su penali, a loptica je u penal ruletu stala na polje kiparskog predstavnika: Omonija – Crvena zvezda – 1:1 (1:1) – 4:2

STRELCI: 1:0 Lufner 31, 1:1Ivanić 45 – penalima 4:2

Stadion: GSP. Sudija: Kris Kavanag (Engleska)

OMONIJA: Fabiano, Lang, Hubočan (od 90+3. Kusulos), Luftner, Ležijaks, Papulis (od 98. Lojzu), Žordi Gomez, Voiktor Gomeš, Tijago (od 118. Asante), Bautek, Kakulis (od 65. Sene).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić (od 105. Gajić), Sanogo, Ben, Ivanić (od 81. Jovančić), Kanga, Katai (od 100. Gavrić), Vukanović (od 89. Falčineli).

Domaći sastav je došao u vođstvo iz prekida u 31. Minutu, a pred polazak na odmor naš šampion je uspeo da izjednači golom Ivanića. Nije bilo golova u nastavku meča, ušlo se u produžetke, a zatim su o pobedniku odlučivali penali. Kiprani su bili sigurni četiri serije, a kod cveno-belih nisu bili uspešni Miloš Degenek i Dijego Falčineli.