WU17 | СРБИЈА И ПОРЕД ПОРАЗА ОД ШПАНИЈЕ У ЕЛИТ РУНДИ КВАЛИФИКАЦИЈА

30.09.2021.

Женска кадетска селекција Србије (WU17) поражена је у 3. колу првог круга квалификација од Шпаније – 1:2 (0:1). Ово је изабраницама селектора Драгише Зечевића био други пораз ( Исланд 1:4) уз победу остварену у 2. колу против Северне Ирске (4:0). И утакмица коју су наше девојке добро одиграле, пре свега у другом полувремену када су биле равноправан ривал великом фавориту. Ушла је Србија са можда већом дозом респекта у меч и то је резултирало доминацијом Шпаније у свим статистичким параметрима. Наставак је донео наше много боље лице, храбрију и одлучнију игру са више ризика, али пресудио је на крају плус Шпаније из првог полувремена. У другом мечу дана Исланд је савладао Северну Ирску (3:1) и сигурно оверио пролаз у наредну рунду квалификација. И Србија је као трећепласирана селекција у групи изборила пласман у наредну, елит рунду квалификација.

СТРЕЛЦИ: 0:1 Кариљо 18, 0:2 Родригез 57, 1:2 Стокић 59. Спортски центар ФСС у Старој Пазови. Судија: Јургита Мачикуните (Литванија)

СРБИЈА: Ђукић (46. Алексић), Станишић (53. Шарић), Гаковић, Гајић, Стојић, Увалин (84. Миловановић), Мандић (28. Трбулин), Мајсторовић, Медић, Матејић, Арсенин (28. Стокић). Селектор Драгиша Зечевић

ШПАНИЈА: Фуенте, Руиз, Морено, Виљанова, Парера (60. Гомез), Киорога, Хаен, Родригез (60. Сан Мигуел), Дуран (86. Мартинез), Кариљо (73. Пара), Алварез (86. Хименез). Селектор Еугенио Гонзало Мартин