Vesti

WEURO 2025. KVALIFIKACIJE | NA PREMIJERI BEZ GOLOVA SA ŠKOTSKOM, IZJAVE SELEKTOR DRAGIŠA ZEČEVIĆ I KAPITEN VIOLETA SLOVIĆ (VIDEO)

05.04.2024.

Ženska reprezentacija Srbije igrala je bez golova u prvom meču kvalifikacija za Prvenstvo Evrope, protiv Škotske u Leskovcu – 0:0. U duelu koji je imao svoje amplitude kada su rivali imali dobre i loše trenutke, utisak je da nerešenim ishodom mogu biti zadovoljne obe selekcije. U prvom delu meča nije bilo mnogo prilika, a u nastavku, pre svega u poslednjoj četvrtini susreta, Srbija je posle nekoliko šansi mogla da dođe do vrednog gola. Na kraju se piše bod, a naše devojke sada očekuje susret protiv autsajdera u grupi Izraela, selekcije koja je na startu poražena od Slovačke (2:0).

STADION: Dubočica u Leskovcu. Sudija: Riem Husein (Nemačka).

SRBIJA: Kostić (70. Cetinja), Petrović, Slović, Damjanović, Krstić (67. Ćirić), Mijatović (46. Čanković), Blagojević (67. Pavlović), Milivojević, Poljak, Damnjanović, Filipović (89. Čavić). Selektor Dragiša Zečević

ŠKOTSKA: Mekver, Smit, Hovard, Korsi, Doerti, Kutbert, Ker, Kornet (77. Marej), Evans (67. Braun), Davidson (46. Ros), Emsli (67. Evens). Selektor Pedro Martinez Losa