U19 | VAŽNA POBEDA OMLADINACA PROTIV SEVERNE MAKEDONIJE NA STARTU TURNIRA PRVOG KRUGA KVALIFIKACIJA ZA PRVENSTVO EVROPE

10.11.2021.

Omladinska reprezentacija Srbije (U19) ostvarila je veoma važnu pobedu na startu turnira prvog kruga kvalifikacija za Prvenstvo Evrope. Izabranici selektora Dejana Brankovića savladali su u Elbasanu (Albanija) reprezentaciju Severne Makedonije – 2:1 (0:0) i tako u konkurenciji još Francuske i Albanije, približili se cilju i plasmanu u elit rundu kvalifikacije, gde odlaze dve prvoplasiranme selekcije.

Srbija je slavila golovima u nastavku meča, ali moglo je sve biti rešeno posle prvih 45 minuta igre kada su „orlići“ dominirali, stvarali prilike, ali Ajdar, Lazetić, braća Mituljikić…nisu imali sreće da dobru igru krunišu golovima. U drugom delu utakmice Severna Makedonija je opasno zapretila u dva navrata i na sreću nismo bili kažnjeni za promašaje. Pravda je došla u 56. minutu posle opravdano dosuđenog jedanaesterca (igrač Severne Makedonije igrao rukom), odnosno nekoliko minuta kasnije kada je Ajdar drugim golom praktično zatvorio meč. Severna Makedonija je uspela preko Fete da ublaži poraz, ali pobeda Srbije se nije dovodila u pitanje. U drugom kolu Srbija se sastaje sa domaćinom Albanijom, 13. novembra.

STRELCI: 0:1 Ajdar (iz jedanaesterca) 56, 0:2 Ajdar 65, 1:2 Feta 78. Stadion: Elbasan Arena. Sudija: David Fuksman (Izrael).

SEVERNA MAKEDONIJA: Tasev, Jankulovski, Ramadani, Redžepi, Davkov, Jahiji (81. Šaini), Rakipi, Saitoski (46. Kudev, 71. Talakov), Krstevski (61. Guđufi), Feta, Elezi. Selektor Dašmir Beari

SRBIJA: Lukić, Despotovski (90+3. Đorđević), Petković, Subotić, Krsmanović, Motika (65. Baždar), J.Mituljikić, N.Mituljikić (88. Gluščević) , Lazetić (66. Hrstić), Ajdar (88. Kabić). Selektor Dejan Branković