Вести

U17 EURO | ВЕЛИКА ПОБЕДА "ОРЛИЋА" ПРОТИВ УКРАЈИНЕ НА ОТВАРАЊУ ПРВЕНСТВА ЕВРОПЕ

20.05.2024.
Велика победа ”Орлића“ на старту Европског првенства на Кипру! Изабраници селектора Јована Дамјановића савладали су Украјину (1-0) фантастичним голом Душана Макевића већ у 2. минуту игре. Могла је Србија да увећа предност, посебно у првом делу игре, док су Украјинци били конкретнији у другом полувремену, али је резултат остао непромењен.
СТРЕЛЦИ: 1:0 Макевић 2
Стадион: Паралимини
Судија: Јакоб Александер Сундберг (Данска)
СРБИЈА: Јовановић, Милосављевић, Стојановић, Рогановић, Бубања,  Василић,  Цветковић (86’ Премовић),  Младеновић (71’ Ђорђевић), Костић (67’  Дамјановић),  Костов, Макевић. Селектор Јован Дамјановић
УКРАЈИНА: Макаренко,  Шелекета,  Третиак,  Дихтиар,  Оличенко (64’ Вакулиук), Степанов, Драган (46’ Сорока),  Стрилчук,  Бондар (64’ Денисов), Лиусин (46’ Редушко),  Богданов (77’ Попов). Селектор Јури Мороз
Пре самог старта меча забележен је симпатичан гест, када су фудбалери обе екипе послали десетине лопти ка публици на трибинама, на изненађење најмлађих љубитеља фудбала, које су се врло брзо нашле у њиховим рукама.
Феноменално су изабраници Јована Дамјановића ушли у меч. Играо се други минут утакмице, наши фудбалери су разменили неколико добрих пасова, потом је Младеновић послао повратну лопту на око 19 метара од гола Украјинаца, а Душан Макевић ју је фантастичним шутом ”из прве” послао у горњи леви угао гола – 1:0.
Претила је Србија у два наврата у 16. минуту игре, најпре је голман Макаренко успео да пресече пас Василића ка Цветковићу, који је лопту чекао пред празном мрежом, а потом је након новог налета ”Орлића” послао у корнер, поново је претио Цветковић.
Прва шанса за Украјину виђена је након корнера у 30. минуту, а само минут касније поново је Србија била опасна пред голом противника, када је Костић послао оштру лопту на петерац, коју нико није успео да спроведе у мрежу. До краја полувремена Украјина је запретила преко Степанова, који је након грешке на средини терена избио сам испред гола Јовановића, али је послао лопту преко стативе.
Украјина је боље отворила други део игре, пошто је већ у 46. минуту могла до изједначења преко Бондара, а потом и у 57. преко Степанова, али је оба пута Јовановић био на висини задатка. Имао је велику прилику Ђорђевић, који је ушао са клупе, да практично све реши у 74. минуту, али је након сјајног лажњака отишла поред стативе. У надокнади времена велику прилику за номиналне госте на овом мечу није искористио Попов, а поново се као херој нашег тима издвојио голман Јовановић.
Наредни меч Србија игра у четвртак, 23. маја против домаћина шампионата Кипра (20.30, стадион ”Антонис Пападопулос”, Ларнака), док ће групну фазу затворити утакмицом против Чешке 26. маја (20.30, стадион ”Амокостос”, Ларнака).