U16 | MLAĐI KADETI UBEDLJIVI U PRVOJ OD DVE PROVERE PROTIV BUGARSKE

07.11.2023.

Mlađa kadetska selekcija Srbije (U16) savladala je Bugarsku – 4:2 (0:0) u prvoj od dve provere u SC FS Bugarske „Bojana“. Revija golova viđena je u drugom poluvremenu, a interesantno je su Bugari imali dva gola prednosti pola časa pre kraja meča. U tih poslednjih 30-tak minuta igre, generacija 2008. pokazala je da poseduje raskošan talenat, ali i jak karakter. Najpre je Jokić smanjio vođstvo, a zatim Kostov sa dva gola potpuno preokrenuo rezultat. Maravić je u 76, minutu samo stavio tačku na sjajno izdanje naše reprezentacije. Drugi meč istih selekcija igra se 9. novembra.

STRELCI: 1:0 Karamenov 51, 2:0 Vasilev 58. 1:2 Jokić 62, 2:2 Kostov 68, 2:3 Kostov 73, 2:4 Maravić 76. SC FS Bugarske „Bojana“ u Sofiji.

BUGARSKA: O.Vladimirov, Portarski, Zečev, V.Vladimirov, Vasilev, Urumov, Gatinski, Andonov, Stoilov, Mihailov, Raždanov.

SRBIJA: Bogdanović (80. Žarković), Škrijelj (63. Ćopić), Ivanović (51. S.Petrović), Žurić (51. Jokić), Marinković (80. Pejić), Nikolić, Zarić (80. Đokanović), Matijašević (51. Jovanović), Damjanović (63. Maravić), Kostov (80. Dončić), Đurović (51. A.Petrović).