U-21 | REMI "ORLIĆA" U PROVERI SA KIPROM

20.11.2022.

Mlada reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno (2-2) sa Kiprom u Nikoziji u prvoj od dve provere na Kipru. „Orlići“ su poveli nakon lukave reakcije Mitrovića, koji je iznenadio štopera domaćih, oduzeo loptu i poslao je pored golmana u 25. minutu. Domaća selekcija je preokrenula rezultat do kraja poluvremena golovima Gavriela (iz jedanaesterca) u 34. minutu, a potom i Kucakosa u 45. minutu nakon velike gužve i jedne odbijene lopte u šesnaestercu. Poravnao je Krstić u 68. minutu i na taj način postavio konačan rezultat. Napadala je Srbija, mogla i do pobede u samoj završnici, ali su domaći izblokirali pokušaj Mićića praktično na samoj gol liniji. Narednu proveru izabranici Gorana Stevanovića imaće 22. novembra, kada će u Limasolu odmeriti snage sa selekcijom Severne Makedonije.

STRELCI: 0-1 Mitrović 25′, 1-1 Gavriel (iz jedanaesterca) 34′, 2-1 Koucakos 45′, 2-2 Krstić 68′

KIPAR: Kiriaku, Koconis, Neofitu  Antoniu, Kristodoulu, Okas, Sacias (K), Kucakos, Gavriel, Kiriaku, Hađimicis, Andreu

SRBIJA: Katić, Lazić (od 46′ Rogan), Đeković, Ilić (K) (od 60′ Krstić), Mićić, Stanković, Vasiljević (od 60′ Petković), Mitrović (od 72′ Motika), Miladinović (od 46′ Miletić), Mituljikić (od 46′ Knežević), Ratkov (od 80′ Đorđević)