SRBIJA U FINALU „BALATON KUPA“, DEVOJKE POSLE PENALA BOLJE OD BELORUSIJE

27.07.2018.

Ženska „A“ reprezentacija Srbije savladala je Belorusiju posle boljeg izvođenja jedanaesteraca (u regularnom toku završeno 1:1) i obezbedila plasman u finale „Balaton kupa“. Naše devojke će u nedelju igrati protiv Rumunije koje su bile bolje od domaćina turnira, Mađarske.

Beloruskinje su prve došle u vođstvo, igrao se 31. minut, a u sam smiraj prvog dela meča izjednačila je Mirela Tenkov. U nastavku nije bilo promene rezultata, a u penal seriji blistala je Milena Vuković koja je odbranila četiri udarca. S druge strane bile su precizne Kristina Pantelić i Tijana Filipović, a promašile Jovana Stojanović i Milica Stanković.

Srbija je igrala u sastavu: Vuković, Lazarević, Stefanović, Slović, Smiljković, Pavlović, Mijatović, Lilić, Varda, Tekov, Filipović. U nastavku su priliku dobile Janković, Stanković, Plavšić, Marković, Pantelić i Stojanović.