РЕМИ ХРАБРЕ СРБИЈЕ ПРОТИВ ПОРТУГАЛА, НАСТАВЉАМО ПУТ КА КАТАРУ (ВИДЕО)

27.03.2021.

У мечу два велика ривала, у другом колу квалификација за пласман на Првенство света, Србија и Португал су играли нерешено – 2:2(0:2). А видели смо храбру Србију, Србију какву желимо да гледамо, Србију која је показала и квалитет и карактер. Из мунуса у, практично, плус, без обзира што је на крају меч окончан без победника. Настављамо трку ка Катару 2022.

СТРЕЛЦИ: 0:1 Жота 11, 0:2 Жота 36, 1:2 А.Митровић, 2:2 Костић.  Стадион: Рајко Митић. Играно без присуства публике. Судија: Дени Макели (Холандија). Жути картони: А.Митровић (Србија), Фонте, Фернандеш, Роналдо (Португал). Црвени картон: Миленковић (Србија) 90+1.

СРБИЈА: Дмитровић. Миленковић, С.Митровић, Павловић, Гудељ, Милинковић-Савић, Лазовић (од 46. Максимовић), Тадић (од 81. Ђуричић), Костић (од 71. Ристић) А.Митровић (од 88. Јовић), Влаховић (од 46. Радоњић). Селектор Драган Стојковић

ПОРТУГАЛ: Лопез, Кансело (од 73. Нуно Мендеш), Рубен Диас, Фонте, Седрик, Данило, Сержо Оливеира (од 73. Санчез), Фернандеш (од 90+1. Палиња), Силва, Роналдо, Жота (од 85. Феликс). Селектор Фернандо Сантош

Утакмица са два потпуно различита полувремена. Није било много узбуђења у уводним минутима, али довољан је био само тренутак непажње и да гости дођу у ситуацију да се радују. Деловало је све безопасно, комбиновали су на десној страни Роналдо и Силва, уследио је центаршут а на другој стативи се нашао омалени Жота и главом савладао Дмитровића.

Требало је мало времена да се вратимо у игру, дођемо у ситуацију да угрозимо Лопеза. И видели смо лепу акцију у 30. минуту, комбиновали су Тадић и Костић, Влаховић је упутио ударац, а лопта је завршила преко гола. И онда нова радост гостију. Слична ситуација као код првог гола гостију, поново је уследио центаршут с десне стране, лопта је неког погодила у леђа, променила правац, довољно да падне на главу Жоти, вероватно најнижем играчу на терену. Гол буквално ни из чега, без акције која је мирисала на гол.

У полувремену је селектор Драган Стојковић извршио две измене, на терен су ушли Радоњић и Максимовић, изашли су Лазовић и Влаховић. И практично већ у првом контакту са лоптом, Радоњић је упутио одличан центаршут с десне стране, а Александар Митровић главом погодио за 1:2. Био је ово 39. гол сјајног нападача у дресу са државним грбом, гол којим је постао апсолутни рекордер у историји нашег репрезентативног фудбала.  Гол који нам је вратио наду и подигао самопоуздање, а само десетак минута касније могли смо до изједначења. Прво је Тадић поклопио једну повратну лопту, Лопез је врховима прстију избацио у корнер. Извео га је Тадић, а Сергеј Милинковић-Савић је захватио лопту главом на првој стативи и када смо сви мислили да ће завршити у мрежи, она је отишла поред друге стативе у гол аут. Гледали смо ново лице Србије, сада далеко храбрија, отреситија, са већом дозом ризика у игри. И поново се показало да је селектор Драган Стојковић погодио са изменама, као у претходном мечу са Републиком Ирском. Играо се 60. минут када смо видели феноменалну акцију коју су крунисали Радоњић асистенцијом, а Костић голом – 2:2!

Португал је био у нокдауну, потпуно дезоријентисан, спреман да буде потпуно на коленима. А Стојковићева измена у лику Немање Радоњића се поигравао са својим чуварима, поново је пробио по десној страни и мало је недостајало да сада буде реализатор. Уживање је било гледати Србију која доминира, актуелни првак Европе био је на конопцима, надигран у свим елементима игре. И нисмо се задовољавали постигнутим, хтели смо и трећи гол, хтели смо победу. Извршио је селектор Драган Стојковић још неколико измена, како би задржао висок ниво игре, наравно са жељом да дођемо до потпуног преокрета.

И свашта се издешавало у последњим тренуцима утакмице. Каква је то била лудница у финишу меча. Прво је пре краја морао у свлачионицу Никола Миленковић, а онда је Стефан Митровић израстао у јунака када је прво једну лопту са гол линије избацио у поље, на лопту је натрчао Силва и гађао, али поново је Стефан Митровић фантастично реаговао и донео правду. Србија после фантастичних 45 минута није заслужила да погнуте главе напусти терен. И није. На крају можда и праведних – 2:2! Идемо у Баку, где 30. марта играмо нови меч, ривал је Азербејџан.