Vesti

ORLOVI | FENOMENALNI VLAHOVIĆ, PRVI IGRAČ FIORENTINE KOJI JE POSLE 57 GODINA POSTIGAO HET-TRIK ZA POLUVREME, NOVA DVA GOLA I FUDBAL KARIJERE MLADENOVIĆA, VELIKI BROJ REPREZENTATIVACA ZABELEŽIO PUNU MINUTAŽU

13.03.2021.

Posle evropskih utakmica na programu su ponovo ligaški mečevi. U petak su na evropskim terenima bila samo dvojica naših reprezentativaca. Sergej Milinković – Savić je vodio Lacio do pobede u meču sa Krotenom (3:2), poslovođa rimskog kluba postigao je prvi gol. U Ligi 1 Rems je bio na pragu iznenađenja i velike pobede u susretu sa favorizovanim Lionom. Sve do 90+2 minuta Predrag Rajković je branio minimalno vođstvo svog kluba, ali Lion je ipak uspeo da izvuče bod (1:1). U Primeri je kolo otvoreno lokalnim derbijem u Valensiji, Levante je bio domaćin i slavio protiv Valensije (1:0) za koju zbog žutih kartona nije igrao novopečeni reprezentativac Uroš Račić.

Subotu je obeležio fantastični Dušan Vlahović. Mladi napadač postigao je tri gola za poluvreme u pobedi Fiorentine u gostima protiv Beneventa (1:4). Srbin je prvi igrač Fiorentine koji je u Seriji A posle 57 godina postigao het-trik u prvom poluvremenu! Standardno dobru partiju pružio je Nikola Milenković. U Seriji A međusobni duel imali su Filip Đuričić i Darko Lazović, obojica su pružili dobru partiju, postigli po gol, Lazović je imao i asistenciju, ali na kraju Sasuolo je bio bolji od Verone (3:2). U Poljskoj je sa sjajnim partijama nastavio Filip Mladenović, postigao je  za Legiju dva gola protiv Varte (3:2), ponovo je zabeležio i asistenciju, Filip definitivno igra fudbal života. U Bundes ligi od naših reprezentativaca bio je Miloš Veljković, Bajerne je slavio u Verderu (1:3), a Veljković je ušao na teren (76. minut) kada je sve već bilo rešeno. Na Ostrvu je Fulam dočekao lidera Premijer lige Mančester Siti (0:3), Aleksandar Mitrović je igrao od 63. minuta. U Primeri je Hetafe igrao sa Atletikom iz Madrida (0:0), Nemanja Maksimović je proveo sve vreme na terenu.

U nedelju na terenima francuske Lige 1 bili su Mihailo Ristić u dresu Monpeljea na gostovanju Nimu (1:1) i Stefan Mitrović koji je bio starter u Renu gde je Strazbur poražen minimalnim rezultatom (1:0). Ajaks je sa kapitenom Dušanom Tadićem i njegovom novom, sada već 19. asistencijom, nastavio dominaciju u holandskom šampionatu. Tim iz Amsterdama ostvario je rutinsku pobedu u meču sa Cvoleom (0:2), a Uroš Spajić bio je akter derbija sa PSV-om u Ajndhovenu (1:1). U Bundes ligi Ajntraht je odoleo u Lajpcigu (1:1),  Filip Kostić je bio starter, a Luka Jović ušao u igru u nastavku susreta. Kolo u Seriji A prošlo je u znaku mladog Dušana Vlahovića, ali težak ispit imao je u nedelju Saša Lukić sa Torinom, rival je bio lider i po svemu sudeći novi šampion Italije, Inter (1:2).  U Grčkoj PAOK je sa Andrijom Živkovićem u timu gostovao u Atini kod Panatenaikosa (2:1), a AEK sa Nenadom Krstičićem Volosu (1:0). Startnu minutažu imao je ponovo Đorđe Despotović koji se sa Rubinom iz Kazanja nalazi u dobroj formi, a seriju uspešnih rezultata nastavili su u gostima kod UFA (0:3). Despotović je bio na terenu do 82. minuta. U Primeri Marko Dmitrović i pored dobrih odbrana nije mogao da spreči poraz Eibara od Viljareala (1:3), a u gradskom derbiju, Sevilja je bila bolja od Betisa (1:0), Nemanja Gudelj je ušao na teren u nastavku meča.