ОРЛОВИ У БАРАЖУ | РЕМИ ПРОТИВ УКРАЈИНЕ ЗА НАСТАВАК ПУТА ДО ЕП 2020.

17.11.2019.

СТРЕЛЦИ: 1:0 Тадић (из једанаестерца) 9, 1:1 Јаремчук 33, 2:1 Митровић 56, 2:2 Беседин 90+1.  Стадион: „Рајко Митић“. Судија: Боби Маден (Шкотска). Жути картони: Радоњић (Србија), Матвиенко (Украјина).

СРБИЈА: Рајковић, Миленковић, Никола Максимовић, Коларов, Родић, Немања Максимовић (од 77. Миливојевић), Гудељ, Радоњић (од 82. Милинковић – Савић), Тадић, Љајић (од 69. Гаћиновић), Митровић.

УКРАЈИНА: Пјатов, Караваев, Матвиенко, Кривцов, Миколенко, Сидорчук, Циганков (од 77. Беседин), Коваленко (од 77. Шепелиев), Малиновски (од 88. Шаков), Јармоленко, Јаремчук.

Репрезентација Србије играла је нерешено – 2:2 (1:1) против Украјине у последњем колу квалификација за пласман на Првенство Европе и сада се окреће баражу како би после 20 година изборила одлазак на континентално такмичење.

Добро је Србија ушла у меч, а награда је стигла у осмом минуту, када је после шута Тадића лопта погодила у руку Матвијенка, а судија Маден је одмах показао на белу тачку. Сигуран реализатор био је Душан Тадић.

И после нашег вођства Украјинци су преузели иницијативу, више времена проводили на нашој половини, а после једне акције срећа је била наш савезник, јер је лопта завршила на стативи Рајковићевог гола.

Знак да поново преузмемо посед и дођемо у ситуацију да дуплирамо предност, прилику је имао Љајић, али његов покушај завршио је мало поред стативе. И онда изједначење, уследила је грешка, а затим центаршут Циганкова с десне стране и Јаремчуку није било тешко да са неких пет метара главом матира Рајковића. До краја полувремена није било промене резултата.

У наставку није било промена у саставима, а после једне сјајне полу-контре, играо се 56. минут, сјајно је центрирао Тадић, на другој стативи лопту је примио Митровић и пласирао је у доњи десни угао поред немоћног Пјатова. Био је то његов десети гол у квалификацијама.

У 69. минуту селектор Тумбаковић је извршиуо прву измену, Љајића је заменио Гаћиновић. Неколико минута касније поново је на сцени тандем Тадић – Митровић, али голгетер Орлова је отиша у страну, стигао је ипак да упути ударац, а Пјатов је скратио угао и одбранио гол. У игру је сада ушао и Миливојевић, уместо Немање Максимовића.  И када се очекивао крај меча, Украјинци су дошли до изједначења. Беседин се најбоље снашао у гужви пред голом Рајковића и донео изједначење.