ОРЛОВИ | ДОМИНАЦИЈА СРБА, ПОГОДИО СЕРГЕЈ, ПОНОВО ЈОВИЋ, САДА И КОСТИЋ, ВЛАХОВИЋ ВЕЋ ПО НАВИЦИ, УПИСАО СЕ И ПАВЛОВИЋ, МАРСЕЈУ МАЛО ЈЕДАН РАДОЊИЋ, АСИСТЕНЦИЈЕ ЛАЗОВИЋА И ГАЋИНОВИЋА, ВЕРДЕР СА ВЕЉКОВИЋЕМ У ДОБРОЈ СЕРИЈИ

24.01.2021.

Субота је дан када су наши репрезентативци били веома расположени и успешни, јер су већина њих били стрелци за своје клубове. Лука Јовић и Ајнтрахт из Франкфурта су, зна се већ одавно, победничка комбинација, потврдио је то играч на позајмици из Реала у минулом колу Бундес лиге, а гол – машина није стала ни у Билефелду где су црвено-црни поразили убедљиво домаћи састав (1:5) уз фантастично издање Филипа Костића (гол и асистенција) и повратника Луке Јовића који је у игру ушао у 66. минуту. Одличне партије на теренима немачког шампионата пружа и Милош Вељковић који је са Вердером сада гостовао у Берлину и савладао Херту (1:4). У Италији такође веч испричана прича, тамо је у фокусу Душан Влаховић, стрелац гола у победи „виоле“ против Кротонеа (2:1). Стандардан је био и Никола Миленковић. Вреди апострофирати и сјајно издање и гол на дебију у новом клубу Серкл Брижу, Страхиње Павловића, који је одмах на старту, после позајмице из Монака, постигао гол у победи против  Кортријка (1:2). У стрелце се уписао и Немања Радоњић, Марсеј је поражен у Монаку (3:1), а Олимпику је дефинитивно мало један Радоњић. Монпеље Михаила Ристића играо је у Паризу против Мбапеа и другова (4:0), а наш репрезентативац био је жртва ране принудне измене, јер су гости рано остали без голмана (искључен у 19. минуту). Севиља је у Примери лако изашла на крај са Кадизом (3:0), а Немања Гудељ је ушао у игру у другом полувремену.

Недељу је обележио Сергеј Милинковић – Савић голом у победи против Сасуола (2:1) за кога је од првог минута играо Филип Ђуричић. Истакао се добром партијом и Дарко Лазовић, био је асистент код једног гола у убедљивом тријумфу Вероне против Наполија (3:1) у чијем тиму је био Никола Максимовић. У Лиги 1 Стефан Митровић је командовао одбраном Стразбура у ремију са Дижоном у гостима (1:1), а Предраг Рајковић је остао несавладан у победи Ремса против Бреста (1:0). Вреди апострофирати и учинак (асистенција) Мијата Гаћиновића у победи Хофенхајма (3:0) над Келном. У Холандији Ајакс је са Душаном Тадићем рутински славио у мечу са Фортуном Ситард (2:1), а Фејенорд за кога је играо Урош Спајић поражен је у дербију кола као домаћин од АЗ Алкмара (2:3). На крају треба истаћи да је пуну минутажу имао и Александар Митровић, у мечу ФА купа Фулам је поражен од Барнлија (0:3).