ORLOVI | DVA GOLA ŽIVKOVIĆA, STRELCI I DESPOTOVIĆ, TADIĆ, KOSTIĆ, SERGEJ ASISTENT ZA NOVU POBEDU LACIJA, NA TERENU JOVIĆ, DMITROVIĆ, A.MITROVIĆ, GUDELJ, VELJKOVIĆ, S.MITROVIĆ, RAJKOVIĆ, KRSTIČIĆ, MILENKOVIĆ, VLAHOVIĆ, RAČIĆ...

20.03.2021.

Vikend pred okupljanje najboljeg nacionalnog tima i start u kvalifikacijama za Prvenstvo sveta, duele sa Republikom Irskom, Portugalom i Azerbejdžanom, i poslednji skener učinka reprezentativaca koji se nalaze na spisku selektora Dragana Stojkovića. Uvod u vikend bio je novi gol, sada već 11. u šampionatu Rusije (uz tri asistencije) Đorđa Despotovića. Sada u neočekivanom porazu Rubina na svom terenu od Himkija (1:3). Na Ostrvu je važne minute imao i Aleksandar Mitrović. Fulam je izgubio od Lidsa (1:2) a Mitrović je bio na terenu od 46. minuta.

Subotu je obeležio, ko zna koji put, fenomenalni Filip Kostić. Ajntraht je deklasirao Unio Berlin (5:2) uz novi gol i asistenciju srpskog napadača. Starter u domaćem sastavu bio je i Luka Jović. Verder je sa Milošem Veljkovićem u sastavu poražen na svom terenu od Volfsburga (1:2).  U Primeri na terenu je bio Marko Dmitrović a sa njim na golu Eibar je odoleo Atletiku u Bilbau (1:1), Nemanja Gudelj gostovao je sa Seviljom Valjadolidu (1:1). Srpski reprezentativac bio je na terenu od prvog minuta.

Veliki broj naših reprezentativaca nastupao je za svoje klubove u nedelju. Stefan Mitrović je bio u timu Strazbura u meču sa Lensom (1:2), Predrag Rajković je slavio sa Remsom na gostovanju Dižonu (0:1), a Mihailo Ristić je ušao u igru u nastavku susreta Monpelje – Bordo (3:1). U Seriji A Atalanta je slavila u Veroni (0:2) a Ivan Ilić i Darko Lazović su igrali za domaći sastav u drugom poluvremenu. Lacio je uz asustenciju Sergeja Milinković-Savića pobedio u Udinama (0:1), a Fiorentina za koju su čitav meč odigrali Nikola Milenković i Dušan Vlahović (asistencija) poražena je na svom stadionu od Milana (2:3). U Bundes ligi Herta je ostvarila važnu pobedu u borbi za opstanak protiv Bajera iz Leverkuzena (3:0), Nemanja Radonjić je igrao od 71. minuta. U Španiji Hetafe je sa Nemanjom Maksimovićem u postavi remizirao kod kuće sa Elčeom (1:1), a Uroš Račić je sa Valensijom ostvario veoma važnu pobedu protiv Granade (2:1). U Grčkoj je PAOK slavio protiv AEK-a uz dva gola Andrije Živkovića (3:1), Nenad Krstičić je nastupao za klub iz Atine. U Holandiji ništa novo, nastavlja se dominacija Ajaksa, sada je klub iz Amsterdama demolirao Den Hag (5:0) uz novi gol kapitena Dušana Tadića. U Belgiji je nastupao Strahinja Pavlović, ali Serkl Briž je poražen na gostovanju Gentu (1:0).