Vesti

ORLOVI | BUM - BUM DESPOTOVIĆ, TADIĆ SPASIO AJAKS U VELIKOM DERBIJU, LAZOVIĆEVA ASISTENCIJA ZA BOD PROTIV JUVENTUSA, UPISAO SE I LJAJIĆ, STEFAN MITROVIĆ ODOLEO U LILU, VRATIO SE ALEKSANDAR MITROVIĆ

28.02.2021.

Dobar vikend za naše reprezentativce. Istina, nije sve u rezultatskom smislu počelo dobro, jer svakoj seriji dođe kraj pa tako i onoj koju su imali Filip Kostić i Luka Jović sa frankfurtskim Ajntrahtom. Na otvaranju 23. kola crveno-crni su gostovali Verderu u Bremenu gde ih je od prvog minuta čekao Miloš Veljković. Posle nove asistencije Kostića Ajntraht je došao u vođstvo, ali u nastavku je usledio preokret i radost domaćin (2:1). Istog dana radovao se i Adem Ljajić, Bešiktaš je savladao Denizli (3:0) uz jedan gol reprezentativca Srbije.

Dan kasnije zanimljiv duel u Bolonji gde je gostovao Lacio sa Sergejom i izgubio (2:0), a pitanje je da li bi tim Siniše Mihajlovića slavio da kod rezultata 0:0 Imobile nije promašio jedanaesterac. U Veroni je gostovao šampion iz Torina, Juventus je bio na pragu pobede, ali desetak minuta pre kraja Darko Lazović je uputio sjajan centaršut za gol Baraka i konačnih 1:1. Nemanja Radonjić je zabeležio prve minute kao starter u Bundes ligi na gostovanju Volfsburgu, ali Herta nije izbegla poraz (2:0).  U Poljskoj Filip Mladenović i Legija nastavljaju sa odličnim partijama, sada je ostvarena važna pobeda na gostovanju protiv Gornjika (1:2).

Na Ostrvu smo u nedelju videli duel Luke Milivojevića i Aleksandra Mitrovića (ušao u nastavku), Kristal Palas i Fulam su uzeli po bod. U Ligi 1 još jedan meč reprezentativnih saigrača, Predrag Rajković na golu Remsa, Mihailo Ristić na levoj strani terena u dresu Monpeljea. Nije bilo golova (0:0). Vredi apostrofirati dobro izdanje Stefana Mitrovića i veliki bod Strazbura na teškom gostovanju u Lilu (1:1). S druge strane na Apeninima, u Udinama, Fiorentina sa Dušanom Vlahovićem i Nikolom Milenkovićem u timu nije uspela da izbegne minimalan poraz (1:0). Nedelju su ipak obeležili Đorđe Despotović sa dva gola u Moskvi protiv Spartaka (0:2) i Dušan Tadić koji je sačuvao Ajaks golom iz jedanaesterca u nadoknadi vremena, u velikom derbiju sa PSV -om u Ajndhovenu (1:1).