МОЋНА СРБИЈА ПРОТИВ ШВЕДСКЕ | РАФАЛ АЛЕКСАНДРА МИТРОВИЋА, ДЕЦА УКРАСИЛА ВЕЛИКУ ПОБЕДУ

24.09.2022.

Одлично издање Орлова и важна победа против Шведске у Лиги Б нација – 4:1 (2:1). У веома лепом амбијенту, пред близу 20 хиљада основаца који су дошли у престоницу из свих крајева Србије (због казне УЕФА само деци до 14 година било дозвољено присуство), Србија је головима Александра Митровића (три) и Саше Лукића савладала Шведску други пут, после победе у Стокхолму (1:0) и сада одлази у Осло где је очекује дуел са Норвешком, меч који ће одлучити о победнику групе и путнику у елитно А друштво Лиге нација.

Изабранци селектора Драгана Стојковића доминирали су од првог минута меча, створили су велики број прилика, али како то већ фудбал зна да режира, гости су из прве прилике дошли у вођство. Ствари су брзо дошле на место захваљујући вечерас најбољем појединцу меча, Александру Митровићу који је најпре искористио добар центаршут Живковића, а у сам смирај првог полувремена и центаршут Тадића. Оба пута главом, лако, убедљиво, спретно, моћно. У наставку поново иницијатива Орлова, а свој трећи гол на мечу Александар Митровић је постигао после сјајног проигравања Влаховића. И да све буде за незаборав, потрудио се Саша Лукић, који је постигао свој први гол у дресу најдражих боја, гол који спада у ремек дела.

Србија одлази у Осло где је 27. септембра очекује последњи меч у групи. За прво место и селидбу у А групу неопходна је победа.

СТРЕЛЦИ: 0:1 Класон 15, 1:1 А.Митровић 18, 2:1 А.Митровић 45+1, 3:1 А.Митровић 50, 4:1 Лукић 70.  Стадион: Рајко Митић. Судија: Георги Кабаков (Бугарска).

СРБИЈА: В. Милинковић Савић, Машовић, С. Митровић, Бабић, Живковић (од 46. Лазовић), Лукић, С. Милинковић Савић, Костић (84.Илић), Тадић (84. С.Митровић млађи), Влаховић (90. Јовић), А. Митровић (72. Рачић).

ШВЕДСКА: Олсен, Сундгрен, Хин, Линделеф, Класон (од 64. Еланга), Свамберг, Кајусте (од 46. Олсон), Аугустинсон, Кулушевски (84. Ишак), Гекереш (од 64. Кваисон), Форсберг (74. Калстрем).