KRUNA FENOMENALNE SEZONE | MITROVIĆ SA FULAMOM U PREMIJER LIGI! (VIDEO)

04.08.2020.

Fenomenalnu sezonu sa Fulamom srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović krunisao je plasmanom u Premijer ligu! Posle 26 postignutih golova, najviše u prvih pet rangova engleskog fudbala, Mitrović nije, zbog neugodne povrede mišića, mogao da igra u polufinalu baraž duela sa Kardifom, a zbog iste u finalnom meču sa Brentfordom na teren je ušao u 90+1 minutu. I Mitrogol je uspeo u produžetku (117. minut) da asistira dvostrukom strelcu Brajanu kod drugog gola i tako stavi tačku na veliku pobedu tima iz zapadnog Londona – 2:1 i povratak Fulama u Premijer ligu.

Trenutak koji je prelomio utakmicu dogodio se u 105. minutu kada je golman Brentforda David Raja napravio katastrofalnu grešku. Prilikom prekida ostavio je prazan prostor levom beku Fulama Džonu Brajanu koji je udarcem sa 35 metara gađao i pogodio nepokriveni bliži ugao i doneo veliku radost Fulamu. Interesantan detalj dogodio se odmah po okončanju meča, kada su se svi igrači Fulama radovali, Aleksandar Mitrović je prišao španskom čuvaru mreže s namerom da ga uteši zbog greške koja je praktično odlučila ovaj meč vredan 200 miliona evra. Gest vredan pažnje, gest koji govori o veličini Aleksandra Mitrovića.