KVALIFIKACIJE ZA LIGU EVROPE | PARTIZAN ELIMINISAO SFINTUL TEK POSLE PRODUŽETAKA, HRABRI TSC ČINIO ČUDA SA DEVETORICOM IGRAČA, PA ISPAO NA PENALE

17.09.2020.

Polovičan uspeh naših predstavnika u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Partizan je slavio u Moldaviji protiv Sfintula tek posle produžetaka i gola koji je Natko postigao sa bele tačke u 104. minutu. Imao je Partizan mnogo prilika da meč reši daleko ranije, ali ušlo se u produžetke koji uvek nose dozu neizvesnosti. Naredni rival crno-belima u 3. kolu kvalifikacija biće belgijski predstavnik Šarloa.

A debitant na međunarodnoj sceni TSC iz Bačke Topole odigrao je nezaboravan meč u Senti protiv FCSB iz Rumunije. Nisu momci trenera Zoltana Saba uspeli da se izbore za narednu rundu kvalifikacija, ali po svemu prikazanom zaslužuju epitet junaka, jer su postigli čak šest golova, dva sa dva igrača manje, dva sa jednim igračem u polju manje. Uspeo je TSC da posle 120 minuta velike borbe dođe do penal ruleta, a tu je kuglica stala na stranu rumunskog predstavnika. Bez obzira, velike čestitke TSC za pokazanu hrabrost i upornost, nisu Tomanović i drugovi odustajali ni onda kada se činilo da će biti poraženi u regularnom delu meča. Na kraju dostojanstven oproštaj od Evrope.

TSC – FCSB 6:6 (2:1) – 4:5 penali

STRELCI: 1:0 Milićević 11, 2:0 Duronjić 14, 2:1 Koman 25, 2:2 Man 50, 3:2 Antonić 51, 3:3 Man (iz jedanaesterca) 63, 3:4 Balaž (autogol) 90+2, 4:4 Tomanović 90+3, 4:5 Man 104, 5:5 Tumbasević 105, 5:6 Petre 107, 6:6 Tomanović 118. Stadion u Senti. Crveni karton: Ponjević 44, Silađi 102. Sudija: Denis Higler (Holandija)

TSC: Filipović, Balaž, Antonić, Babić (od 64. Banjac), Ponjević (isključenje 44. minut), Zec, Tomanović, Tumbasević, Milićević (od 115. Đurić), Lukić (od 75. Silađi), Duronjić (Petrović 45+1).

FCSB: Dukan – Krecu, Simion, Briceag, Pantea (Petre 21), Morutan, Perijanu, Pantiru, Man, Buziuk, Koman (od 72. Horsia).

SFINTUL – PARTIZAN 0:1 (0:0)

STRELCI: 0:1 Natho 104. (iz jedanaesterca). Stadion: Zimbru. Sudija: Juri Frišer (Estonija)

SFINTUL: Kalansea, Ožog, Novicov (od 91. Stepanenko), Smirnov, Svinarenko, Sanja, Plamadeala, Slivka, Mošuljak (od 86. Gečev), Mandrisenko, Volkov (od 57. Istrati).

PARTIZAN: Stojković, Miljković, Ostojić, Vitas, Urošević, Zdjelar, Natho, F. Stevanović (od 64. Marković), Suma (od 110. Šćekić), Asano (od 91. Lutovac), Sadik (od 78. Matić)