КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ФУТСАЛ СП | ХРАБРО СРЦЕ ОРЛОВА И ВЕЛИКИ ПРЕОКРЕТ ЗА ПОБЕДУ ПРОТИВ ФРАНЦУСКЕ (ВИДЕО)

02.02.2020.

СТРЕЛЦИ: 0:1 Лутин 2:06, 1:1 Ракић 6:20, 1:2 Рамирез 22:51, 2:2 Симић 28:04, 3:2 Томић 32:17, 4:2 Алексић 59:52. Хала „Чаир“ у Нишу. Судије: Филипе Сантос Дуарте (Португал), Едуардо Коељо (Португал). Црвени картон: Мохамед (Француска) 18:03, Ракић (Србија) 20:48.

СРБИЈА: Момчиловић, Ракић, Томић, Пршић, Весић. Вулић, Алексић, Петров, Матијевић, Рамић, Лазаревић, Симић, Стојковић, Ристић.

ФРАНЦУСКА: Дурот, Рамирез, Лутин, Мохамед, Енгала. Харун, Белхај, Кебе, Ба, Ајгин, Ала, Де, Сумаре.

Футсал репрезентација Србије дошла је корак ближе пласману на Првенство света после велике победе против Француске – 4:2 (1:1). После победе на премијери против Украјине, изабраници селектора Горана Иванчића су губили од Француске 0:1 и 1:2 али храбро срце Симића и другова режирало је преокрет и довело Србију до фантастичне победе.

Био је то дуел два веома јака ривала и сходно томе веома завидан квалитет игре у првом полувремену. Французи су боље ушли у меч и дошли у вођство у раној фази утакмице, када је Лутин из једне контре савладао Момчиловића. Нисмо дуго чекали на радост, Ракић се после билијара испред гола француске селекције најбоље снашао и Србију брзо вратио у игру.

Од тренутка виђено је до полувремена много добрих потеза, Французи су имали неколико прилика, али наша дефанзивна линија је деловала добро. С друге стране Орлови највише могу да жале за приликама у последњих два минута игре, после оправданог искључења Мохамеда. Бранили су се Французи са играчем мање, имали савезника у пречки, стативи и успели да оду на одмор са резултатом који свима даје право на наду.

Наставак игре поново лош за нашу селекцију, искључен је Ракић и сада су Французи имали два минута да са играчем више дођу до вођства. И колико ми нисмо имали среће када је Мохамед био искључен, сада су Французи успели да валоризују бројчану предност.

Преузела је Србија иницијативу, покушавали су Томић, Алексић, Петров…Дурот је бранио. Недостајало је и мало среће. И то није изговор, јер она је дефинитивно била савезник са Француза. Уосталом играо се 23 минут када је лопта случајно у руку погодила Матијевића, а судије покзале на пенал. Момчиловић је показао зашто је један од најбољих голмана на свету, сјајно је реаговао и одбранио.

Велико срце у Момчиловића, а храбро у Симића. Капитен је на таласу феноменалне одбране Момчиловића, на другој страни постигао веома важан гол и „Чаир“ је поново експлодирао. Била је то фантастчна акција Пршића и Симића.

Заслужила је Србија да дође и до потпуног преокрета због свега што је приказала, знања, вештине, али пре свега показаног карактера, невероватне вере и воље. И награда је стигла, стрелац Томић. Три минута пре краја могао је Петров да ставио тачку на исход утакмице, али поново су Французи били миљеници среће, јер је лопта погодила стативу. Минути су пролазили, Французи су морали да ризикују, играју са голманом-играчем у пољу, а Србија је то казнила осам секунди пре краја меча, када је Симић гађао гол за наше половине, лопта је погодила стативу али све је пратио Алексић и славље је могло да почне.

У последњем колу турнира Србија се у уторак састаје са Шпанијом. Бараж је у руци, остало је да се можда приреди још једно чудо и избори директан пласман на Првенство света. С друге стране терена биће уз Бразил, најбоља селекција света, Шпанија.