Vesti

KADETI SAVLADALI UAE - 2:0(2:0) U PROVERI PRED PRVI KRUG KVALIFIKACIJA U BELORUSIJI (VIDEO)

20.08.2019.

STRELCI: 1:0 Subotić 13, 2:0 Stanković 15. Stadion: SC FSS u Staroj Pazovi. Sudija: Andrija Stojanović (Srbija).

SRBIJA: Ćopić, Bojat, Miodragović, Miletić, Despotovski, Subotić, Cvetićanin, Stanković, Krstić, Bačanin, Ajdar. Igrali su još: Lukić, Zdravković, Petković, Đorđević, Jelenković, Spasić, Grgić, Stosavljević, Stojanović, Grijaković, Lazić, Oparnica.

UAE: Naser, Al Mahani, Alsadi, Ibrahim, Albadi, Al Miri, K.Al Baluši, Masud, Abdulah, Mohamed, I.Al Baluši.Igrali su još: Kateri, Alkabi, Saif, DŽafar, Hasan, Aldarmaki, Alzabi, A.Al Baluši.

Kadetska reprezentacija Srbije (igrači rođeni 2003. godine) koja se priprema za prvi krug kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo, pobedila je u prijateljskoj utakmici u Staroj Pazovi vršnjake iz Ujedinjenih Arapskih Emirata sa- 2:0 (2:0).

Orlići su od samog starta preuzeli inicijativu i u prvih 10 minuta dva puta zapretili golmanu Salemu Naseru. Najpre je Cvetićanin pokušao iz slobodnog udarca, a zatim i Miletić glavom iz veoma dobre pozicije posle kornera Bačanina. Bilo je evidentno da je kvalitet na strani naših momaka koji su do vođstva došli u 13 minutu posle uigrane akcije kod prekida i rutinske realizacije štopera Luke Subotića.

Prednost je udvostručena samo dva minuta kasnije kada se Nikola Stanković, posle kornera, najbolje snašao u šesnaestercu gostiju i smireno poslao loptu u mrežu.

Pošto u defanzivi nije imao mnogo posla, korpulentni Subotić se više isticao u ofanzivnim akcijama, a malo je falilo da se u 25 minutu još jednom upiše u strelce kada je odlično skočio na centaršut Bačanina i poslao loptu tik pored stative.

Selektor Dejan Branković je u nastavku meča pružio šansu svim igračima koje je imao na raspolaganju, a ostaje žal što sjajan volej udarac Strahinje Stojanovića na početku drugog poluvremena nije išao koji centimetar niže.

Gosti su prvi put zapretili u 47. minutu, kada je Sultan Adel Mohamed nadvisio našu odbranu i poslao loptu za malo iznad prečke.Nakon toga, na scenu stupa golman Srbije Ognjan Lukić i sa dve bravurozne intervencije sprečava da utakmica uđe u neizvesnu zavšrnicu. Njegove parade posle pokušaja Al Katerija i Al Balušija izmamile su aplauze publike u Staroj Pazovi.

Ostaje zabeleženo da je legendarni kapiten Partizana Saša Ilić pobedom debitovao u ulozi člana stručnog štaba kadetske reprezentacije Srbije, a selektor Branković je zadovoljno konstatovao da su njegovi puleni položili prvi test uoči mnogo važnijih iskušenja na oktobarskom kvalifikacionom turniru u Belorusiji gde ih očekuju dueli sa domaćinom, odnosno Letonijom i Mađarskom.

-Ovo nam je 13. utakmica u nizu i to protiv veoma nezgodnog protivnika. Cilj je bio da ozbiljno ispunimo zadatke i da primenimo naše principe igre. Hteli smo da proverimo sve igrače koje smo imali na raspolaganju. Imaćemo još jedno okupljanje pre kvalifikacija i to će biti poslednji filter pred izazove u Belorusiji. Otprilike se naziru članovi startne postave, ali želimo da se uverimo da li ima dečaka koji su u poslednja četiri meseca igrama, ponašanjem i zalaganjem u svojim klubovima napravili pomake i da li su zaslužili da budu na širem spisku reprezentativaca- rekao je Dejan Branković.

Oširnija izjava Dejana Brankovića i video izveštaj sa utakmice Srbija – UAE.