I PORED PORAZA OD ENGLESKE OMLADINKE (U19) IZBORILE PLASMAN U ELIT RUNDU KVALIFIKACIJA

08.10.2019.

Poraz koji ne boli, ako se zna da su naše devojke (U19) izborile plasman u elit rundu kvalifikacija ubedljivim pobedama protiv Belorusije i Kipra, ali i poraz koji može malo da brine, jer utisak je da izabranice selektora Lidije Stojkanović nisu zaslužile ovako visok minus protiv Engleske – 0:6(0:1).

STRELCI: 0:1 Vonders 19, 0:2 Park 58, 0:3 Salmon 69, 0:4 Park 81, 0:5 Blanšard 84, 0:6 Park 87. Stadion Gorodski – Orša. Sudija: Zulema Gonzales (Španija).

SRBIJA: Perenčević, Marjanović (od 84. Magovčević), Krstić, Gajdobranski, Denda, Milić (od 87. Pavlović), Plavšić, Stupar, Bulatović, E.E.Petrović (od 67. Čolić), Tanasković.

ENGLESKA: Stenson, Ale, Kerns (od 65. Roberts), Hartli, Skils, Pike, Salmon, Manders (od 65. B.Roberts), Džamat (od 71. Blanšard), L.Roberts, Park.

Nije Srbija loše ušla u meč, protiv jedne od najboljih evropskih selekcija odigrala je sasvim solidno prvo poluvreme. U nastavku stvari nisu sgtajale loše, imale su naše devojke i priliku da izjednače, ali usledio je pad koncentracije i Engleska je to znala da kazni u finišu meča kada je i stigla do ubedljive pobede.