FUTSAL FINALE KUPA SRBIJE | BEOGRADSKI FON SLAVIO PROTIV EKONOMCA

24.04.2023.

Praznik futsala, finale koje se pamti – Beogradski FON slavio je u fantastičnom ambijentu hale SBB Jezero u Kragujevcu protiv Ekonomca – 4:3 (3:0) i osvojio Kup Srbije za sezonu 2022/23.“Studenti“ su drugi put osvojili pehar Kupa Srbije, a posle meča pehar im je uručio Bojan Pavićević, direktor futsal i ženskih selekcija Fudbalskog saveza Srbije. Prethodno su medalje pobedinici dobili od Miroslava Petrašinovića, predsednika Skupštine grada Kragujevca. Važno je još apostrofirati da je Fudbalski savez Srbije pre početka finalnog meča plaketama, koje je uručio Radenko Bošković, nagradio prof.dr Petra Veselinovića, kao i odsutnog Predraga Stevovića, člana Gradskog veća Kragujevca za sport. Na ovaj način izražena je zahvalnost za doprinos u popularizaciji futsala, kao i organizaciji završnog turnira Kupa Srbije, koja je prvi put održaa u novom formatu. Sve je bilo na vrhunskom nivou.

STRELCI: 0:1 Digić (autogol) 5, 0:2 Petrašević 6, 0:3 Šljukić 20, 0:4 Šljukić 22, 1:4 Stojanović 23, 2:4 Aleksić 34, 3:4 Rajić 38. Hala SBB Jezero u Kragujevcu.

EKONOMAC: Milanović, Aleksić, Vasić, Marinković, Digić. Milenković, Rakić, Milivojević, Stojčevski, Stojanović, Ćirka, Rajić, Simić, Tomić.

BEOGRADSKI FON: Josimović, Ljujić, Lazić, Šljukić, Pešić. Makišić, Milutinović, Marjanović, Petrašević, Pajković, Cakić, Borisavljević, Ratković.