У 17

Велики тријумф кадета против Швајцарске у квалификацијама за пласман на ЕП - 2:1(0:1)

17.03.2017.

СТРЕЛЦИ: 0:1 Гонзалес 11, 1:1 Ступаревић 75, 2:1 Павловић 80+3. Стадион: Капилов Парк. Гледалаца: око 500. Судија: Роберт Хенеси (Република Ирска). Помоћници: Е.Динан (Република Ирска), П.О Нил (Шкотска).Жути картони: Ступаревић, Костић, Видосављевић (Србија), Маршан, Токам Мембу (Швајцарска)
СРБИЈА: Гордић, Поповић, Шеховић, Илић, Павловић, Јанковић, Гаврић, Ступаревић (од 80+4 Звеканов), Ђерлек (од 71. Бабић), Нешковић (од 41. Видосављевић), Костић.
ШВАЈЦАРСКА: Пукај, Гроник, Исуфи, Маршан, Шутер (од 59. Коради), Гонзалес, Антунес (од 80. Амзи), Букарт (од 71. Дел Кампо), Јанковски, Токам Мембу, Бусет.
Кадетска репрезентација Србије коју предводи селектор Перица Огњеновић остварила је важан тријумф на старту квалификационог турнира који се игра у Шкотској. У првом мечу „орлићи“ су победили Швајцарску после великог преокрета.
У групи где се још налазе Шкотска и Црна Гора (пласман на ЕП у Хрватској од 03. до 19. маја оверавају две селекције из групе), наши кадети (генерација 2000.) су рано морали да се суоче са минусом, јер је Гонзалес довео Швајцарску у вођство у 11. минуту меча. И све до 75. минута потрајала је неизвесност по питању коначног исхода, а онда је Ступаревић донео изједначење и најавио потпуни преокрет. Јак карактер који краси ову генерацију наших играча и храбра тактика селектора Огњеновића који је желео да се веома добар ривал баци на колена, резултирали су победоносним голом Павловића у последњим минутима утакмице. Гол за велику и заслужену радост „орлића“ који су овом победом веома близу пласмана на континентални шампионат чији домаћин ће бити Хрватска.
Наредни меч наши момци играју 19. марта против Шкотске (16,00), која је у другом мечу првог кола декласирала репрезентацију Црне Горе – 6:1(3:0).Три дана касније ривал нам је Црна Гора (18,00).