Вести

U16 | МЛАЂИ КАДЕТИ УБЕДЉИВИ У ПРВОЈ ОД ДВЕ ПРОВЕРЕ ПРОТИВ БУГАРСКЕ

07.11.2023.

Млађа кадетска селекција Србије (U16) савладала је Бугарску – 4:2 (0:0) у првој од две провере у СЦ ФС Бугарске „Бојана“. Ревија голова виђена је у другом полувремену, а интересантно је су Бугари имали два гола предности пола часа пре краја меча. У тих последњих 30-так минута игре, генерација 2008. показала је да поседује раскошан таленат, али и јак карактер. Најпре је Јокић смањио вођство, а затим Костов са два гола потпуно преокренуо резултат. Маравић је у 76, минуту само ставио тачку на сјајно издање наше репрезентације. Други меч истих селекција игра се 9. новембра.

СТРЕЛЦИ: 1:0 Караменов 51, 2:0 Василев 58. 1:2 Јокић 62, 2:2 Костов 68, 2:3 Костов 73, 2:4 Маравић 76. СЦ ФС Бугарске „Бојана“ у Софији.

БУГАРСКА: О.Владимиров, Портарски, Зечев, В.Владимиров, Василев, Урумов, Гатински, Андонов, Стоилов, Михаилов, Ражданов.

СРБИЈА: Богдановић (80. Жарковић), Шкријељ (63. Ћопић), Ивановић (51. С.Петровић), Журић (51. Јокић), Маринковић (80. Пејић), Николић, Зарић (80. Ђокановић), Матијашевић (51. Јовановић), Дамјановић (63. Маравић), Костов (80. Дончић), Ђуровић (51. А.Петровић).