ВАЖАН БОД ЗА СРБИЈУ | ЛАЗОВИЋ ПРОЈЕКТИЛОМ СВИРАО КРАЈ У РАЗГРАДУ

20.06.2023.

Репрезентација Србије играла је нерешено у Разграду – 1:1 (0:0) против Бугарске у трећем мечу квалификација за пласман на Првенство Европе које се 2024. године одржава у Немачкој. Србија је у већем делу утакмице доминирала, стварала прилике, али после свега и бод је веома значајан на путу до коначног циља,

СТРЕЛЦИ: 1: 0 Десподов 47, 1:1 Лазовић 90+6. Стадион: Хувефарм Арена. Судија: Крег Повсон (Енглеска).

БУГАРСКА: Дулгеров, Попов, Антов, Христов, Груев, Петков, Илиев (69. Стефанов), Краев, Чошев (69. Крастев), Десподов (78. Делев), Русев. Селектор Младен Крстајић

СРБИЈА: В.Милинковић – Савић, Миленковић, Гудељ, Павловић, Живковић (71. Лазовић), Лукић (58. Јовановић), Максимовић (81. Грујић), Костић (71. Младеновић), Тадић, С.Милинковић – Савић, Јовељић. Селектор Драган Стојковић

Први део игре није обиловао са много прилика, а већ после десетак минута игре, уз мало више среће и концентрације, Србија је могла прва до вођства. Најпре после добро изведеног корнера капитена Тадића, када је Миленковић главом гађао доњи десни угао гола Бугарске, али лопта је прошла поред стативе. У десетом минуту видели смо сјајну акцију Орлова, Сергеј Милинковић – Савић је послао лопту у празан простор, пронашао Костића, уследила је повратна лопта али није било никога да је пласира у мрежу. И Бугари су имали тренутак када су озбиљно угрозили Вању Милинковић – Савића. Русев је у том 31. минуту изашао један на један, али на нашу срећу промашио је гол. На крају вредан помена је и покушај Лукића у сам смирај првог дела игре.

Наставак је донео неочекивану радост домаћину. Играо се 47. минут када је у једној гужви пред голом Вање Милинковић – Савића лопта дошла до Десподова, уследио је ударац и реализација. Селектор Драган Стојковић извршио је и прву измену, Јовановић је заменио Лукића. Играо се 64. минуту када је Павловић оборен у шеснаестерцу Бугарске, учинило се да је било непрописно. Ређали су се напади Орлова, домаћин је тешко прелазио на другу половину терена. Освежио је састав селектор Драган Стојковић са још неколико измена, поверење су добили Лазовић, Младеновић и Грујић. Имала је Србија иницијативу, ређала нападе. И најбољу прилику за изједначење имали смо у 89. минуту, Јовељић се нашао у одличној ситуацији, али резултат се није променио. Све до 90+6 када је Дарко Лазовић донео правду. Страховит ударац искоса с десне стране за велику радост Србије. Заслужено. Велики бод после меча који је Србију приближио коначном циљу, пласману на Првенство Европе! Србија се после три кола налази на челу табеле, заједно са Мађарском.