Архива

ПРЕ 20 ГОДИНА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ОДИГРАЛА ЈЕДАН ОД НАЈСПЕКТАКУЛАРНИЈИХ МЕЧЕВА У ИСТОРИЈИ УЕФА ЕУРО

13.06.2020.

Лудило које само фудбал може да приреди. Пре 20 година, 13. јуна 2000. наш најбољи државни тим отворио је учешће на Првенству Европе у Холандији и Белгији спектакуларним дуелом против Словеније – 3:3! Све до 67. минута игре чинило се да је репрезентација селектора Вујадина Бошкова осуђена на пораз, јер је Словенија у том тренутку имала три гола предности и играча више, због искључења Синише Михајловића, али су  Саво Милошевића  (два гола) и Љубинко Друловић (гол и асистенција) режирали право чудо и немогуће учинили могућим. За само шест минута (67, 70. и 73.) анулирана су три гола предности Словеније а Европа и свет су могли да виде један од најспектакуларнијих мечева у историји УЕФА ЕУРО. За репрезентацију су у мечу у коме је град домаћин био Шарлоа, играли: Краљ, Дудић, Ђукић, Михајловић, Нађ, Јокановић, Југовић, Д.Станковић (од 36. Стојковић), Друловић, Мијатовић (од 82. Кежман), Ковачевић (од 52. Милошевић)