ОРЛОВИ НА ДЛАНУ | ЈОВИЋ "ЗЛАТНИ ЏОКЕР" МИЛАНА, МЛАДЕНОВИЋ И ЂУРИЧИЋ СРУШИЛИ ОЛИМПИЈАКОС, ПАВЛОВИЋ НАСТАВИО СЕЗОНУ ПОБЕДОМ У КУПУ

05.02.2024.

Занимљив викенд је иза наших репрезентативаца, а отворили су га у петак Никола Миленковић, Предраг Рајковић, Страхиња Петров и Петар Ратков. Никола Миленковић је са Фиорентином био на прагу освајања три бода у Лећеу, али у сам смирај меча, за само два минута, домаћин је испратио госте у Фиренцу празних руку (3:2). Истог дана на терену је био и Предраг Рајковић, Мајорка је имала тешко гостовање, а на крају је то и резултат показао (4:0), Билбао је био бољи ривал и поред неколико сјајних одбрана Рајковића. У Аустрији је почео други део сезоне мечевима 1/4 финала Купа, а дерби је био у Линцу где је ЛАСК дочекао Салзбург (2:3). Од првог минута запажен у тиму гостију био је Страхиња Павловић, а пред крај меча у игру је ушао и Петар Ратков.

Суботу је дефинитивно обележио Лука Јовић, сада већ „златни џокер“ Милана. Росо – нери су гостовали Фрозинонеу, имали у једном тренутку минус, да би у финишу меча дошли до изједначења, а затим и потпуног преокрета за који је најзаслужнији српски репрезентативац. Јовић је ушао у игру у 80. минуту и после само шездесет секунди постигао победоносни гол (3:2). Био је то његов пети гол у сезони, а постизао их је на свака 103 минута. Удинезе је са Лазаром Самарџићем, који је на терену био од 68. минута, ремизирао са Монцом (0:0). У Турској се наставља трка између Галатасараја и Фенербахчеа, а Душана Тадића славио је у минулом колу у Анталији (0:2) уз ново добро издање нашег капитена.

Грчка и Атина су у недељу били на ногама због великог дербија у коме је Панатинаикос дочекао Олимпијакос, славили су „зелени“ (2:0) уз допринос Филипа Младеновића и Филипа Ђуричића.ПАОК је са Андријом Живковићем остварио рутинску победу против Атромитоса (2:0). Пре овог кола, вредно је истаћи, играни су реванш мечеви 1/4 финала Купа, ПАОК је елиминидсао Пансераикос (5:0) уз један гол Живковића, а Панатинаикос је имао много тежи задатак у двомечу са Атромитосом (после пораза у првом мечу 1:2), али за пролаз се побринуо Филип Младеновић лепим голом у 9о+5 минуту, за коначних 0:2.

На Острву је Ђорђе Петровић био на голу Челсија, али ни његове одбране нису могле да спрече пораз на Стамфорд Бриџу од Вулверхемптона (2:4). У Серији А Торино је са Вањом Милинковићем – Савићем сачувао мрежу, али није успео да савлада Салернитану. Дарко Лазовић је поражен са Вероном у Напуљу (2:1), а у дербију кола и целе Италије, мечу између Интера и Јувентуса, славио је домаћин (1:0). Душан Влаховић је одиграо цео меч, Филип Костић је играо до 66. минута.