А селекција

ОРЛОВИ НА ДЛАНУ | БОЖИЋНА ЧАРОЛИЈА ВЛАХОВИЋА У САЛЕРНУ, ВМС И ИЛИЋ СРУШИЛИ НАПОЛИ, ЂУРИЧИЋ АСИСТЕНТ У ПОБЕДИ ПАНАТИНАИКОСА, ТАДИЋ СЛАВИО У МАЛОМ ИСТАНБУЛСКОМ ДЕРБИЈУ

08.01.2024.

У дану када су православни верници славили Божић по Јулијанском календару, српски репрезентативци који наступају у Италији и Грчкој радовали су се успеху својих клубова. Душан Влаховић је био јунак Старе даме у Салерну, голом који је постогао у зауставном времену. Јувентус је победио Салеренитану (2:1) и остао у трци за Скудетом, а Торино за који су запажен наступ имали Вања Милинковић – Савић и Иван Илић забележио је велику победу против Наполија (3:0).

У Грчкој је одлично издање имао Филип Ђуричић који је био асистент код другог гола у победи Панатинаикоса против Панетоликоса (2:1).  Андрија Живковић је у солунском дербију са Арисом био на терену од 67. минута. На Божић се победи радовао и Душан Тадић, у малом градском дербију са Истанбулом, Фенербахче је славио убедљивим резултатом (5:1). У суботу су на терену били Никола Миленковић и Дарко Лазовић. У мечу са Интером Лазовић је био на терену од 46. минута, Верона је била на прагу великог изненађења, али домаћин је славио после много узбуђења у финишу меча (2:1). Миленковић је пружио добру партију у Ређо Емилији против Сасуола (0:1), а љубичасти су пропустили прилику да из једанаестерца (промашај Бонавентуре) освоје барем бод који би им много значио у борби за место које води у Лигу шампиона. На Острву су на програму били мечеви ФА Купа, Ђорђе Петровић је био сигуран на голу Челсија у победи (4:0) против Престона. Цео меч одиграо је и Саша Лукић за Фулам који је савладао Ротерам (1:0).