У 19

ОМЛАДИНЦИ ПОНОВО БОЉИ ОД БУГАРСКЕ

23.02.2017.

Романић са беле тачке, С.Илић и Петров решили меч после искључења Јорданова -4:1(1:1)

СТРЕЛЦИ: 0:1 Иванов 25, 1:1. Златановић 45, 2:1 Романић (из једанаестерца) 65, 3:1 С.Илић 76, 4:1 Петров 90. Стадион: СЦ ФСС у Старој Пазови. Гледалаца: око 300. Судија: Андрија Стојанови. Помоћници: Н.Милосављевић, Н.Новаковић. Жути картони: Нишић (Србија), Мехмедали, Најденов, Грозев, Генчев (Бугарска). Црвени картон: Јорданов (Бугарска) 61.
СРБИЈА: Марковић, Благојевић, Пејовић, Ламбулић, Цуцин, Чермељ (од 62. Нишић), В.Николић, Романић, Рачић (од 62. Терзић), Петров, Златановић (од 62. С.Илић).
БУГАРСКА: Петров (од 75. Величков), Димитров, Добрев (од 46. Генчев), Христов, Мехмедали (од 81. Славков), Најденов, Тилев (од 75. Климентов), Јорданов (од 61. Головодов), Русев, Иванов, Грозев.

У другој провери са Бугарском изабраници новог селектора Милана Обрадовића славили су резултатом 4:1, овога пута после боље игре у наставку меча.
Бугари су први дошли у вођство после добре акције и реализације Иванова, а у смирај првог дела меча, Златановић је добро испратио соло акцију Романића и донео изједначење нашој селекцији. У међувремену Рачић је у 29. минуту пропустио прилику да са беле тачке поравна резултат, лопта је после његовог шута завршила поред стативе.

У наставку је пресуда пала, практично, после искључења Јорданова који је игру напустио већ у 61. минуту. После тог чина, само неколико минута касније, судија Андрија Стојановић је други пут показао на белу тачку, а прецизан је био Романић. Десетак минута касније Стефан Илић је савладао бугарског голмана, а велики део посла претходно је завршио лепим продором и центаршутем Алекса Терзић.
После теста са Бугарима омладинце очекују две провере и против селекције Босне и Херцеговине 7. и 9. марта у СЦ ФС Србије. Турнир елитне рунде квалификација за пласман на ЕП игра се у Немачкој од 23. до 28. марта у близини Франкфурта. Поред Србије и домаћина, у нашој групи су још Словачка и Кипар.